Dla pracodawcy

Pracownicy z Ukrainy

Poszukujesz pracowników z Ukrainy? W Twojej firmie wciąż czekają wolne stanowiska? My możemy Ci pomóc. Pomyśl o zatrudnieniu pracowników z Ukrainy. Pracownicy ze Ukrainy to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw z każdej branży.

Jesteśmy profesjonalną agencją pracy, która zajmuje się zatrudnianiem pracowników do pracy tymczasowej oraz stałej.  Działamy bez pośredników, co oznacza, że przeprowadzamy cały proces rekrutacji i zatrudnienia sami. Posiadamy wiele ofert pracy w Polsce i za granicą.  Nasza firma dzieli się na odrębne działy, oferujące usługi: leasing pracowników tymczasowych, rekrutacja oraz leasing pracowniczy dla pracodawców zagranicznych, outsourcing płacowy, usługi księgowo – kadrowe. 

Pracownicy ze Wschodu

Pracownicy z Ukrainy lub innych krajów wschodniej części Europy są coraz częściej zatrudniani w bardzo różnych gałęziach przemysłu, jak i sektorze usług. Ukraińscy pracownicy znajdują zatrudnienie nie tylko jako pracownicy budowlani, ale także w sądownictwie, przemyśle stoczniowym, meblarskim czy przetwórstwie. Poszukujesz doraźnej pomocy w swojej firmie? Koniecznie zgłoś się do nas! Rekrutujemy pracowników sezonowych z Ukrainy, którzy będą niezwykle pomocni w okresie intensywnej produkcji. Posiadamy ogromną kadrę pracowników z Mołdawii, Białorusi i Ukrainy – również specjalistycznych. W naszej bazie kandydatów znajdują się także ukraińscy pracownicy, którzy mogą pochwalić się certyfikatami i szkoleniami uprawniającymi ich do zadań specjalistycznych.

Skontaktuj się z nami i powiedz, w jakiej branży działasz. Z pewnością znajdziemy dla Ciebie odpowiedniego pracownika ze Wschodu.

pracownicy z Ukrainy

Pracownicy z Ukrainy – gdzie szukać?

Agencja pracy APS Profit Polska może pochwalić się doświadczeniem w poszukiwaniu i przeprowadzaniu rekrutacji pracowników ze Wschodu. Dzięki dynamicznemu działaniu naszej firmy tysiące obywateli Ukrainy znalazło zatrudnienie w bardzo różnych branżach, a tysiące pracodawców znalazło solidnych pracowników. W Polsce pracę znajdują pracownicy ze Wschodu niezależnie od branży, w jakiej się specjalizują.

Jak pozyskujemy pracowników z Ukrainy? 

Dzięki doświadczeniu w tej branży, wiemy, że trzeba sumiennie podejść do każdego zadania. Ze szczegółami sprawdzamy potrzeby pracodawców oraz wyszukujemy kompetentnych, wykwalifikowanych, potencjalnych pracowników. Stawiamy na selekcję kandydatów, dzięki czemu znajdujemy odpowiednich ludzi. 

Jeżeli jesteś osobą, która szuka pracy i potrzebuje przy tym pomocy, to nasza agencja chętnie w tym pomoże. Oferujemy pracę stałą oraz tymczasową w Polsce i za granicą.  Zajmujemy się rekrutacją, pomocą w dopełnieniu wszelkich dokumentów i znalezieniu zakwaterowania. 

Pracownicy ze wschodu mogą szukać ofert pracy na własną rękę – poprzez portale ogłoszeniowe, lecz zatrudnienie przez agencję pracy będzie o wiele lepszym i bezpieczniejszym pomysłem. Dzięki temu, że zostaniemy zatrudnieni przez agencję pracy, mamy pewność, że, praca, która będzie przez nas wykonywana będzie odpowiadać naszym kompetencjom, dostaniemy wszelkie niezbędne dokumenty zezwalające na pobyt czy pracę i zakwaterowanie. 

Zatrudnię pracowników z Ukrainy – jak to zrobić?

Nasza agencja pracy dla pracowników z Ukrainy oferuje współpracę z formie leasingu pracowniczego. Na czym to polega? Posiadamy bogatą bazę pracowników i pracownic z Ukrainy. Jeżeli poszukujesz pracownika tymczasowego lub na dłuższy okres, zgłoś się, a użyczymy Ci najlepszego kandydata na poszukiwane stanowisko. W takim systemie pracodawca reguluje tylko płatności na podstawie faktury VAT. Wszystkimi pozostałymi formalnościami takimi jak umowy, zobowiązania ZUS, wynagrodzenia, zajmuje się nasza agencja pracy. Co najważniejsze zajmujemy się też sprawami związanymi z legalizacją zatrudnienia. W niektórych przypadkach organizujemy zakwaterowanie dla pracowników ze wschodu. Jeżeli współpraca przebiega pomyślnie, po okresie wstępnym trwającym 180 przepracowanych dni, wspieramy pracowników z Ukrainy w uzyskaniu karty pobytu i zezwolenia na dalszą pracę, które pozwolą im zostać w Twojej firmie.

Dlaczego warto zatrudnić pracownika ze wschodu? 

Pracownicy z Ukrainy wykazują się dużym zaangażowaniem, dyspozycyjnością, sumiennością i precyzją. Starają się wykonywać swoją pracę w jak najlepszy sposób. Wiedzą, że dzięki temu w Polsce zarobią o wiele więcej niż w swoim kraju. Tam ich wynagrodzenie wynosi 580 złotych brutto. W Polsce jest to kilku krotność tej kwoty. Pracownicy ze wschodu mają świadomość tego, że praca w Polsce może dać mu rozwój osobisty oraz podniesienie swoich kwalifikacji. Przez co może poprawić swoje warunki życiowe. 

Ukraińcy są pozyskiwani nie tylko do pracy przemysłowo – produkcyjnej, ale również do różnego rodzaju pracy usługowej. 

Chcąc zatrudnić pracownika z Ukrainy musimy być przygotowani na to, że będziemy musieli zalegalizować pobyt tej osoby, jeśli firma chce zatrudnić ją na dłużej. Dzięki współpracy z biurem pośrednictwa pracy, koszty zatrudnienia oraz wszelkie sprawy związane z legalizacją będą wykonane bez potrzeby udziału pracodawcy. Agencje pracy na własną rękę przeprowadzają rekrutację oraz zajmują się weryfikacją przyszłych pracowników. Ogranicza to wszystko zaangażowanie pracodawcy w całym procesie zatrudnienia do minimum. 

Nasza firma pomaga w rekrutowaniu nowych pracowników, oszczędzając czas przedsiębiorcy, selekcjonuje przyszłych pracowników, przygotowuje wszystkie niezbędne dokumenty oraz pomaga w dalszych procesach administracyjnych. Dzięki temu znajdziemy osoby nie tylko do pracy przy zbiorach czy na budowie, ale także pracowników wysoko wykwalifikowanych, z dużą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.  

Najczęściej rekrutacja prowadzona jest zdalnie, na przykład podczas rozmowy telefonicznej, a przyszli pracownicy są wybierani według kryteriów pracodawcy. Zazwyczaj dzieje się tak, kiedy pracodawca chce przyjąć większą grupę pracowników lub kiedy pracownik potrzebny jest “od zaraz”. Po takiej rozmowie, przyszły pracownik dostaje dalsze instrukcje i informacje związane z pracą oraz przyjazdem do Polski. 

Pozyskanie pracowników z Ukrainy – czy warto zgłosić się do agencji pracy?

Spotykamy się czasem z pytaniem: „Jakie korzyści mnie spotkają, gdy zatrudnię pracowników z Ukrainy poprzez Agencję Pracy?”. Oto powody, dla których warto skorzystać z pomocy profesjonalistów:

  • wykwalifikowana kadra rekrutująca, płynnie posługująca się językiem rosyjskim i ukraińskim,
  • sprawy kadrowo-księgowe przeprowadzane w sposób kompleksowy,
  • dysponujemy kapitałem, który pozwala nam na obsługę finansową pracowników leasingowanych naszym klientom (nawet gdy termin płatności faktur jest ustalony na dłuższy czas),
  • każdy z zatrudnianych przez nas pracowników jest ubezpieczony na wypadek ewentualnych szkód, na kwotę nawet 500 000 zł,
  • organizujemy transport dla pracowników z Ukrainy do miejsca zakwaterowania i miejsca pracy w całej Polsce.

Osobiście poszukujemy pracowników z Ukrainy, Mołdawii, Białorusi, Gruzji, Armenii i innych krajów wschodnich. Swoją siedzibę mamy również w samym centrum Lwowa, współpracujemy także ze sprawdzoną agencją pracy specjalizującą się w zatrudnianiu pracowników ze Wschodu. Przez wiele lat działania zgromadziliśmy sporą listę kandydatów na pracowników, jak i sprawdzonych pracowników, która nieustannie się powiększa! Specjalnie na życzenie klienta możemy przeprowadzić rekrutację pracowników z Ukrainy o konkretnej specjalizacji i to w bardzo krótkim czasie. Wiemy jak i gdzie szukać pracowników z Ukrainy. Dbamy też o dopełnianie wszelkich formalności związanych z legalnym pobytem i zatrudnieniem.

Nieustannie rozwijająca się polska gospodarka sprawiła, że w ostatnich latach znacznie wzrosło zapotrzebowanie na pracowników z Ukrainy. Oferujemy im nie tylko pomoc w znalezieniu dobrego pracodawcy, ale i pomagamy w znalezieniu zakwaterowania czy zorganizowania transportu.

Jesteśmy rzetelni, solidni i oferujemy konkurencyjne ceny!

Rekrutacja pracowników ze Wschodu. Rekrutacja pracowników z Ukrainy

Przeprowadzając rekrutację stosujemy się do wytycznych naszego klienta, aby spełnić jego największe wymagania. Aby cały proces był skuteczny i zadowalający, stosujemy wypracowane przez lata techniki, działamy przy wykorzystaniu sprawdzonych narzędzi.

Działamy wyłącznie w oparciu o prawo polskie i międzynarodowe. Dbamy o legalne zatrudnienie cudzoziemców ze Wschodu, w tym z Ukrainy. To na nas spoczywają wszelkie formalne obowiązki związane z zatrudnieniem. Nasi pracownicy chwalą sobie sprawność załatwiania formalności i profesjonalne podejście.

Jak legalnie zatrudnić cudzoziemca z Ukrainy?

W Polsce jest duży niedobór pracowników praktycznie w każdej dziedzinie. Bardzo duży ubytek jest na pracowników fizycznych. Większość pracodawców decyduje się na rotacyjny system zatrudnienia, ponieważ ogranicza formalności. Dlatego dużo firm prowadzi stałą rekrutację i wyjeżdżających pracowników od razu zastępuje nowymi. 

 Wiele osób ze Wschodu – Ukrainy, Białorusi, Gruzji czy Mołdawii nie chce przeprowadzać się na stałe do Polski, przyjeżdżają na zarobek, po czym wyjeżdżają z powrotem do swojego kraju. 

Pracownicy ze Wschodu często przyjeżdżają do Polski tylko w celach zarobkowych, są gotowi pracować zmianowo, weekendowo i w święta. Często robią nadgodziny i pracują w godzinach nocnych, ponieważ wiedzą, że jest to dodatkowy zarobek. Dzięki temu firmy chętnie zatrudniają takie osoby. Jedną z podstawowych zalet zatrudnienia osoby ze wschodu jest to, że współpraca jest korzystna dla obu stron. Ukraińcy są w stanie zarobić o wiele więcej niż w swoim kraju, dzięki czemu mogą poprawić sytuację finansową swoją i swojej rodziny. Polscy pracodawcy w ten sposób zyskują dyspozycyjnych, pracowitych pracowników, którzy w pełni zaangażują się w powierzone im zadania. 

Popularność zatrudniania Ukraińców nie spada, a wręcz jest wprost przeciwnie. Pracownicy ze Wschodu charakteryzują się pracowitością i zaangażowaniem w pracy. Są pozyskiwani nie tylko do segmentu przemysłowo – produkcyjnego, ale i do gałęzi usługowej. Pracodawcy zatrudniający cudzoziemców ze Wschodu chwalą sobie ich wkład w rozwój i lojalność. Pozwala to na zwiększenie efektywności w przedsiębiorstwie, co doceniło wiele polskich firm – te bez pracowników z Ukrainy stanowią dzisiaj mniejszość.

Agencja pośrednictwa pracy. Pracownicy z Ukrainy 

Współpraca z biurem pośrednictwa pracy pozwala na ograniczenie kosztów zatrudnienia oraz brak wydatków związanych z powołaniem działu HR w firmie. Zatrudnianie w ten sposób to sprawny i atrakcyjny finansowo sposób na zwiększenie siły roboczej w przedsiębiorstwie. Pozwala on także na regulację ilości pracowników według potrzeb, np. przy działalnościach sezonowych, w okresie wzmożonej produkcji. W naszej agencji zatrudnienia cudzoziemców z Ukrainy posiadamy szeroką bazę kandydatów, z wielu branż, o różnych kwalifikacjach. Wielu z nich ma specjalistyczne certyfikaty i ukończone kursy. Są to np. spawacze z Wietnamu. Rekrutujemy pracowników każdego szczebla. 

Agencja pracy tymczasowej dla Ukraińców

Oprócz rekrutacji jednorazowych, w skład naszych usług wchodzi również leasing pracowniczy. Jest to szersza forma współpracy –  nasza agencja przejmuje obowiązki związane z regulacją stosunku pracy. Dzięki temu, nasz klient ponosi mniejsze koszty związane z tradycyjnym zatrudnieniem i oszczędza czas związany z rekrutacją. Stawiamy na szybkość działań. Posiadamy na swoim koncie wiele udanych rekrutacji z wielu branż. Doskonale znamy ukraiński i wschodni rynek pracy – to pozwala nam na perfekcyjne dopasowanie pracowników do wymagań pracodawcy. 

Ukraińskie biura pośrednictwa pracy

Praca w Polsce dla pracowników ze Wschodu jest bardzo korzystna pod względem zarobków i poprawy jakości życia swojego i swojej rodziny. Dla pracodawców z kolei jest to możliwość na uzupełnienie braków kadrowych w swoich firmach, przy jednocześnie relatywnie małych kosztach.

Ukraińcy bardzo łatwo aklimatyzują się w nowym środowisku. Jest tak ze względu na to, że mamy bardzo dużo podobieństw kulturowych oraz językowych. Jeśli chodzi o komunikację czy porozumiewanie się, nie będzie z tym problemu. Niektóre słowa są bardzo podobne w obu językach i w bardzo krótkim czasie Ukraińcy przyswajają nasz język. Wystarczy niewiele czasu, żeby nauczyli się swobodnie posługiwać się językiem polskim.  

Ze względu na obostrzenia prawne, zatrudnianie Ukraińców uregulowane jest konkretnymi przepisami i musi przebiegać według konkretnych procedur. Wymagają one pewnych dokumentów i wykonania określonych kroków, w czym pomaga nasza agencja. Sprawy legislacyjne zmieniają się dość często, więc dbamy o nie z wyjątkową starannością. Standardem stało się zapewnienie mieszkania dla pracowników przez pracodawcę, co bywa nie tylko kosztowne ale i czasochłonne. Warto więc zaufać naszej agencji pracy dla pracowników z Ukrainy i powierzyć nam wszystkie związane z zatrudnieniem obowiązki.

Gdzie szukać Ukraińców do pracy?

Wielu pracodawców podejmując decyzję o zatrudnieniu bądź wynajmie pracowników ze Wschodu ma problem ze znalezieniem dobrego i rzetelnego biura pośrednictwa pracy dla Ukraińców. Jeżeli skorzystasz z naszych usług, to napewno się nie zawiedziesz. Agencja pracy APS Profit to lata doświadczeń i wielu zadowolonych klientów. Na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby pracodawcy i pracownika. Posiadamy doświadczenie i sposoby na skuteczne pozyskiwanie pracowników ze Wschodu. Dzięki nam nie muszą Państwo martwić się o znalezienie odpowiedniej osoby, ani znalezienie odpowiedniej oferty pracy. Znamy dokładne odpowiedzi na pytania, gdzie i jak znaleźć Ukraińców do pracy oraz jak legalnie zatrudnić pracownika z Ukrainy. Dzięki szerokiej bazie pracodawców i pracowników ze Wschodu, nasi klienci mają stały dostęp zarówno do kadry pracowniczej, którą dowolnie mogą rozszerzać, jak i do poszukujących siły roboczej firm.

Dzięki temu, iż oferujemy różne modele współpracy, każdy może znaleźć dogodną dla siebie formę. Ponieważ kierujemy się głównie dobrem klientów, pracodawcy wracają do nas po kolejnych pracowników. Wiedzą, że znajdziemy dla nich najbardziej dopasowanych pracobiorców, o najlepszych kwalifikacjach i umiejętnościach. Sprawne działanie pozwala nam na szybkie załatwianie wszelkich formalności i ułatwiony kontakt. Pomagamy zarówno pracodawcom, jak i pracownikom na każdym etapie współpracy – od rekrutacji, ustalenie warunków zatrudnienia cudzoziemca, aż po podpisanie umowy i koordynację późniejszej współpracy.

Pośrednictwo pracy – pracownicy z Ukrainy.

Szukasz pracownic i pracowników z Ukrainy i krajów wschodnich do pracy w swoim przedsiębiorstwie? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami lub skorzystania z opcji zgłoszenia za pomocą formularza zamówienia.

Masz pytania, chcesz poznać więcej szczegółów? Bardzo chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji dotyczących zatrudnienia pracowników z Ukrainy, a także przedstawimy wstępną propozycję współpracy. Na zgłoszenia poprzez formularz staramy się odpowiedzieć w ciągu 48 godzin. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Zapraszamy do kontaktu:

Artur Sawastian
Prezes Zarządu

Tel. +48 914 624 312 – Fax. +48 914 624 071
Tel. kom. +48 503 14 66 30
E-mail: artur@apsprofit.pl
Olena Sorokopud
Kierownik Działu Rekrutacji – Pracownicy ze Wschodu
Tel. kom. +48 503 589 200
+48 914 624 312 – Fax. +48 914 624 071
E-mail: elena@apsprofit.pl

APS PROFIT POLSKA SP. Z O.O.

ul. Emilii Plater 14B/U1, 71-635 Szczecin
tel. +48 91 462 43 12, fax +48 91 462 40 71

FAQ – pytania i odpowiedzi

Do zatrudnienia na terenie Polski obywateli z UE niezbędne jest udzielone mu zezwolenie na pobyt (przy pobycie stałym) oraz na podjęcie zatrudnienia. Następnie należy podpisać umowę, przetłumaczoną na język kandydata, zgłosić tę osobę do ZUSu, zameldować ją i znaleźć lekarza rodzinnego. Dzięki współpracy z APS Profit, załatwienie i dopilnowanie wszelkich formalności leży po stronie agencji.

APS Profit to agencja zatrudnienia, pozyskująca pracowników zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Oferujemy leasing pracowników, jednorazowe rekrutacje, usługi outsourcingowe i kadrowo - płacowe. Trafiają do nas osoby poszukujące pracy oraz przedsiębiorstwa potrzebujące dodatkowej siły roboczej lub pomocy w znalezieniu odpowiednich pracobiorców.

W przypadku Ukraińców, łączy nas bliskość kulturowa i językowa. Osoby te mają dużo chęci i motywacji do pracy, gdyż przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych. Formalności nie są bardziej skomplikowane, niż w przypadku przyjmowania do pracy rodaków, a dzięki temu, iż są to pracownicy tymczasowi, ilość zatrudnianych osób można dopasować do potrzeby chwili.

Leasing pracowniczy polega na “wynajmie” siły roboczej, którą zatrudnia agencja. Pracownik zostaje oddelegowany do podmiotu, który jest nazywany pracodawcą - użytkownikiem, zgodnie z ustawą o pracy tymczasowej. Pozwala to na efektywne zarządzanie kadrą w przedsiębiorstwie, w ten sposób racjonalizuje się koszty związane z zatrudnieniem. W przypadku sezonowości branży, można elastycznie dopasować zasoby ludzkie do aktualnych potrzeb. Jest to także pomoc dla firm, w których następuje duża rotacja personelu. Obowiązki wynikające z Kodeksu Pracy i cała administracja kadrowo - płacowa spoczywa na podmiocie wynajmującym.

Wystarczy zgłosić się do nas, przedstawiając swoje zapotrzebowanie i wymagania. Dobierzemy odpowiednich pracowników z wymaganymi kwalifikacjami, na okres, jakim są Państwo zainteresowani. Dbamy o wszystkie szczegóły, aby każda ze stron była zadowolona i usatysfakcjonowana.

Oprócz oczywistych kwestii, jak prawo do wynagrodzenia i traktowania na równi z innymi, pracownik tymczasowy za każdy miesiąc przepracowany u jednego pracodawcy - użytkownika ma prawo do dwóch dni urlopu wypoczynkowego. Jeśli nie zostanie on wykorzystany, agencja jest zobowiązana do wypłaty należnego ekwiwalentu pieniężnego. Ponadto, ma także prawo do dochodzenia odszkodowań i korzystania ze wszystkich urządzeń socjalnych.

Outsourcing płacowy to zlecenie zewnętrznej firmie całej lub częściowej obsługi płacowej i kadrowej w firmie. Odciąża to pracowników przedsiębiorstwa, redukuje koszty związane z utrzymaniem osobnego działu i nie wymaga przeprowadzania rekrutacji do niego.

Oferta pracowników tymczasowych kierowana jest głównie do firm, które obejmuje sezonowość i nie mają potrzeby zatrudniać pełnej kadry przez cały rok. Również w sytuacjach, gdzie jest duża rotacja pracowników bądź gdy potrzeba ludzi z konkretnymi kwalifikacjami tylko przez pewien czas. Każde przedsiębiorstwo może podjąć się takiego zatrudnienia, służy to obniżeniu kosztów i formalności związanych z zatrudnianiem.

Do każdej rekrutacji podchodzimy skrupulatnie i z pełnym zaangażowaniem. Kierujemy się wymaganiami i oczekiwaniami przyszłego pracodawcy, szukamy osób doświadczonych i z odpowiednimi kwalifikacjami.

 

Nie, mamy również ogłoszenia dla osób poszukujących prac umysłowych, np. w biurze w dziale kadr. Warto się z nami skontaktować nawet, gdy w danej chwili na stronie internetowej nie ma umieszczonych takich ogłoszeń - przekażemy wszystkie posiadane informacje.