Aktualności

Agencja APS PROFIT POLSKA pomaga uchodźcom z Ukrainy

Agencja APS PROFIT POLSKA pomaga uchodźcom z Ukrainy

18/03/2022

Agencja APS PROFIT POLSKA wspiera kobiety uciekające przed wojną na Ukrainie Odnotowujemy ogromny wzrost zainteresowania pracą wśród [...]

Szczegóły
Czym zajmuje się agencja pracy?

Czym zajmuje się agencja pracy?

11/10/2021

Czym zajmuje się agencja pracy Jakie czynności na rzecz swoich Klientów wykonuje na co dzień agencja pracy Ostatnio ta właśnie sprawa bardzo [...]

Szczegóły
Agencja APS PROFIT POLSKA wspiera Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Biskupiej

Agencja APS PROFIT POLSKA wspiera Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Biskupiej

26/03/2021

Agencja APS PROFIT POLSKA przekazała sprzęt komputerowy  do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Biskupiej Mamy nadzieję, [...]

Szczegóły

Artykuł w THEfirstNEWS

16/03/2021

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z artykułem poruszającym temat niskiej stopy bezrobocia w Polsce i szukania pracowników w naszym kraju [...]

Szczegóły
Poland struggles to find workers as unemployment hits 28-year low

Poland struggles to find workers as unemployment hits 28-year low

16/06/2020

by Maria Wilczek Despite influx of Ukrainians, employers are looking to South Asia and beyond to cope with labour shortage Warsaw, Poland – Ryszard [...]

Szczegóły

Witamy na nowej stronie WWW

12/05/2020

Witamy na naszej nowej stronie internetowej, która powstała we współpracy z agencją interaktywną Avangardo.pl

Szczegóły
Wszytywanie ...
APS PROFIT POLSKA SP. Z O.O.

ul. Emilii Plater 14B/U1, 71-635 Szczecin
tel. +48 91 462 43 12, fax +48 91 462 40 71

FAQ – pytania i odpowiedzi

Do zatrudnienia na terenie Polski obywateli z UE niezbędne jest udzielone mu zezwolenie na pobyt (przy pobycie stałym) oraz na podjęcie zatrudnienia. Następnie należy podpisać umowę, przetłumaczoną na język kandydata, zgłosić tę osobę do ZUSu, zameldować ją i znaleźć lekarza rodzinnego. Dzięki współpracy z APS Profit, załatwienie i dopilnowanie wszelkich formalności leży po stronie agencji.

APS Profit to agencja zatrudnienia, pozyskująca pracowników zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Oferujemy leasing pracowników, jednorazowe rekrutacje, usługi outsourcingowe i kadrowo - płacowe. Trafiają do nas osoby poszukujące pracy oraz przedsiębiorstwa potrzebujące dodatkowej siły roboczej lub pomocy w znalezieniu odpowiednich pracobiorców.

W przypadku Ukraińców, łączy nas bliskość kulturowa i językowa. Osoby te mają dużo chęci i motywacji do pracy, gdyż przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych. Formalności nie są bardziej skomplikowane, niż w przypadku przyjmowania do pracy rodaków, a dzięki temu, iż są to pracownicy tymczasowi, ilość zatrudnianych osób można dopasować do potrzeby chwili.

Leasing pracowniczy polega na “wynajmie” siły roboczej, którą zatrudnia agencja. Pracownik zostaje oddelegowany do podmiotu, który jest nazywany pracodawcą - użytkownikiem, zgodnie z ustawą o pracy tymczasowej. Pozwala to na efektywne zarządzanie kadrą w przedsiębiorstwie, w ten sposób racjonalizuje się koszty związane z zatrudnieniem. W przypadku sezonowości branży, można elastycznie dopasować zasoby ludzkie do aktualnych potrzeb. Jest to także pomoc dla firm, w których następuje duża rotacja personelu. Obowiązki wynikające z Kodeksu Pracy i cała administracja kadrowo - płacowa spoczywa na podmiocie wynajmującym.

Wystarczy zgłosić się do nas, przedstawiając swoje zapotrzebowanie i wymagania. Dobierzemy odpowiednich pracowników z wymaganymi kwalifikacjami, na okres, jakim są Państwo zainteresowani. Dbamy o wszystkie szczegóły, aby każda ze stron była zadowolona i usatysfakcjonowana.

Oprócz oczywistych kwestii, jak prawo do wynagrodzenia i traktowania na równi z innymi, pracownik tymczasowy za każdy miesiąc przepracowany u jednego pracodawcy - użytkownika ma prawo do dwóch dni urlopu wypoczynkowego. Jeśli nie zostanie on wykorzystany, agencja jest zobowiązana do wypłaty należnego ekwiwalentu pieniężnego. Ponadto, ma także prawo do dochodzenia odszkodowań i korzystania ze wszystkich urządzeń socjalnych.

Outsourcing płacowy to zlecenie zewnętrznej firmie całej lub częściowej obsługi płacowej i kadrowej w firmie. Odciąża to pracowników przedsiębiorstwa, redukuje koszty związane z utrzymaniem osobnego działu i nie wymaga przeprowadzania rekrutacji do niego.

Oferta pracowników tymczasowych kierowana jest głównie do firm, które obejmuje sezonowość i nie mają potrzeby zatrudniać pełnej kadry przez cały rok. Również w sytuacjach, gdzie jest duża rotacja pracowników bądź gdy potrzeba ludzi z konkretnymi kwalifikacjami tylko przez pewien czas. Każde przedsiębiorstwo może podjąć się takiego zatrudnienia, służy to obniżeniu kosztów i formalności związanych z zatrudnianiem.

Do każdej rekrutacji podchodzimy skrupulatnie i z pełnym zaangażowaniem. Kierujemy się wymaganiami i oczekiwaniami przyszłego pracodawcy, szukamy osób doświadczonych i z odpowiednimi kwalifikacjami.

 

Nie, mamy również ogłoszenia dla osób poszukujących prac umysłowych, np. w biurze w dziale kadr. Warto się z nami skontaktować nawet, gdy w danej chwili na stronie internetowej nie ma umieszczonych takich ogłoszeń - przekażemy wszystkie posiadane informacje.