Dla pracodawcy

Pracownicy z Azji – z Indii, Bangladeszu, Nepalu i Wietnamu

Pracownicy z Azji południowo-środkowej są doskonale przygotowani do prac fizycznych, a przy tym cechuje ich zaangażowanie w wykonywaną pracę. Z pewnością ich zatrudnienie przyczynia się do stabilizacji w przedsiębiorstwach, w szczególności w tych o charakterze produkcyjnym oraz przetwórczym – ciągłym.

Pracownicy z wymienionych krajów w większości porozumiewają się w języku angielskim, niemniej jednak zapewniamy także koordynatora oraz brygadzistę spośród zatrudnionych obcokrajowców w celu jak najlepszej koordynacji prac, komunikacji między nami a klientem oraz jak najszybszego wdrożenia na miejsca pracy pracowników z Azji.

Posiadamy sieć solidnych partnerów – agencji w każdym z ww. krajów. Możliwa jest także weryfikacja umiejętności (testy) na miejscu w bazach szkoleniowych partnera – agencji azjatyckiej.

agencja pracy tymczasowej pracownicy z Azji

Zainteresowanie pracownikami z Azji z roku na rok jest coraz większe. To wszystko sprawia, że nasza agencja i w tym zakresie ma do zaoferowania właścicielom firm odpowiednio przeszkolonych i przygotowanych pracowników, między innymi z Nepalu, Indii, Bangladeszu jak również z Wietnamu.

Pracownicy z Azji – dlaczego warto ich wybrać?

Pracownicy z Azji są osobami niezwykle pracowitymi, zaangażowanymi w powierzone im obowiązki. Są przygotowani do prac fizycznych, realizujący najbardziej nawet nietypowe zlecenia. To osoby, których poszukuje każdy pracodawca. Mogą pracować na trzy zmiany, zainteresowani są pracą w weekendy, nie straszne są im jakiekolwiek ciężkie i wymagające warunki pracy. To wszystko sprawia, że pracodawcy w Polsce tak chętnie takich właśnie pracowników wybierają. Osoby te pragną stabilizacji, dlatego też otrzymując zatrudnienie w jednej firmie, w niej pozostają. My, jako prężnie działająca agencja na rynku, dokładamy wszelkich starań, aby móc sprostać potrzebom pracodawców poszukujących pracowników, jak również i Azjatów poszukujących pracy. Co ważne, nasza agencja stawia na pełen profesjonalizm naszych usług i pełne zaangażowanie na każdym szczeblu współpracy. Osoby przez nas zatrudnione porozumiewają się w języku angielskim, jednak w ramach owocnej i przede wszystkim odpowiedniej współpracy, oferujemy również pomoc koordynatorów i brygadzistów zatrudnionych typowo do współpracy z pracownikami z Azji. 

Nasza agencja pracy tymczasowej i jej szeroki zasięg

To, co na pewno nas wyróżnia, to z pewnością sieć solidnych partnerów, co sprawia, że jesteśmy dla naszych klientów praktycznie wszędzie. Posiadamy agencje w krajach Azji, działamy osobiście i online na terenie kraju. Dzięki tak rozwiniętej sieci możemy odpowiednio zweryfikować kadrę przyjmowanych pracowników i jednocześnie oferować pracodawcom tych najlepszych. Dzięki agencjom azjatyckim istnieje możliwość sprawdzenia umiejętności pracownika, tak, aby mógł stać się on ,,pewniakiem”, który kierowany jest do konkretnego pracodawcy na odpowiednie stanowisko pracy. Nasi pracownicy z Azji to osoby, w pełni dopasowane do potrzeb rynku i pracodawców w różnych branżach i na wielu stanowiskach.

Jako profesjonalnie działająca agencja pracy tymczasowej, gwarantujemy najwyższą jakość usług, dopełnienie wszelkich procedur prawnych i pełne zadowolenie zarówno samych pracodawców, jak również i pracowników. 

Procedury prawne

Wstępne procedury formalne zatrudniania pracowników z Azji są, niestety dłuższe, aniżeli te szczególne uprzywilejowane na obywateli z wybranych krajów WNP. Należy złożyć wniosek o zezwolenie podparty opinią od starosty miejscowego (ze względu na położenie zakładu pracy w Polsce) o braku kadr miejscowych (jeżeli jest to zawód deficytowy to taka opinia nie jest potrzebna). Efekt, po przejściu procedury jest niezwykle cenny. Pracownicy z Azji są przypisani otrzymanym zezwoleniem wyłącznie do pracodawcy użytkownika i nie mogą z dnia na dzień zmienić pracy, to naprawdę w połączeniu z bardzo wysoką motywacją zarobkową tychże pracowników, daje efekt bardzo dużej stabilizacji.

Przed upływem roku pracy wszczynamy procedurę wydłużenia zezwolenia na kolejny okres do lat 3, niemniej należy pamiętać, iż agencja może jednocześnie zatrudniać pracownika tymczasowego przez 18 w ciągu 36 miesięcy, a zatem kolejne zezwolenie zdecydowanie lepiej składać już na pracodawcę użytkownika. W tym przypadku możemy zaoferować outsourcing pracowniczy, czyli kontynuować pełną usługę kadrową i de facto całościową opiekę nad grupą pracowniczą z Azji.

Zapraszamy do kontaktu:
Artur Sawastian
Prezes Zarządu

Tel. +48 914 624 312 – Fax. +48 914 624 071
Tel. kom. +48 503 14 66 30
E-mail: artur@apsprofit.pl

Pracownicy z Azji
⭐⭐⭐⭐⭐
Ocena 5/5 Głosów 149

Tagi: pracownicy z Azji, pracownicy z Bangladeszu, pracownicy z Filipin, pracownicy ze Sri Lanki, pracownicy z Wietnamu, pracownicy z Indii

APS PROFIT POLSKA SP. Z O.O.

ul. Emilii Plater 14B/U1, 71-635 Szczecin
tel. +48 91 462 43 12, fax +48 91 462 40 71

FAQ – pytania i odpowiedzi

Do zatrudnienia na terenie Polski obywateli z UE niezbędne jest udzielone mu zezwolenie na pobyt (przy pobycie stałym) oraz na podjęcie zatrudnienia. Następnie należy podpisać umowę, przetłumaczoną na język kandydata, zgłosić tę osobę do ZUSu, zameldować ją i znaleźć lekarza rodzinnego. Dzięki współpracy z APS Profit, załatwienie i dopilnowanie wszelkich formalności leży po stronie agencji.

APS Profit to agencja zatrudnienia, pozyskująca pracowników zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Oferujemy leasing pracowników, jednorazowe rekrutacje, usługi outsourcingowe i kadrowo - płacowe. Trafiają do nas osoby poszukujące pracy oraz przedsiębiorstwa potrzebujące dodatkowej siły roboczej lub pomocy w znalezieniu odpowiednich pracobiorców.

W przypadku Ukraińców, łączy nas bliskość kulturowa i językowa. Osoby te mają dużo chęci i motywacji do pracy, gdyż przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych. Formalności nie są bardziej skomplikowane, niż w przypadku przyjmowania do pracy rodaków, a dzięki temu, iż są to pracownicy tymczasowi, ilość zatrudnianych osób można dopasować do potrzeby chwili.

Leasing pracowniczy polega na “wynajmie” siły roboczej, którą zatrudnia agencja. Pracownik zostaje oddelegowany do podmiotu, który jest nazywany pracodawcą - użytkownikiem, zgodnie z ustawą o pracy tymczasowej. Pozwala to na efektywne zarządzanie kadrą w przedsiębiorstwie, w ten sposób racjonalizuje się koszty związane z zatrudnieniem. W przypadku sezonowości branży, można elastycznie dopasować zasoby ludzkie do aktualnych potrzeb. Jest to także pomoc dla firm, w których następuje duża rotacja personelu. Obowiązki wynikające z Kodeksu Pracy i cała administracja kadrowo - płacowa spoczywa na podmiocie wynajmującym.

Wystarczy zgłosić się do nas, przedstawiając swoje zapotrzebowanie i wymagania. Dobierzemy odpowiednich pracowników z wymaganymi kwalifikacjami, na okres, jakim są Państwo zainteresowani. Dbamy o wszystkie szczegóły, aby każda ze stron była zadowolona i usatysfakcjonowana.

Oprócz oczywistych kwestii, jak prawo do wynagrodzenia i traktowania na równi z innymi, pracownik tymczasowy za każdy miesiąc przepracowany u jednego pracodawcy - użytkownika ma prawo do dwóch dni urlopu wypoczynkowego. Jeśli nie zostanie on wykorzystany, agencja jest zobowiązana do wypłaty należnego ekwiwalentu pieniężnego. Ponadto, ma także prawo do dochodzenia odszkodowań i korzystania ze wszystkich urządzeń socjalnych.

Outsourcing płacowy to zlecenie zewnętrznej firmie całej lub częściowej obsługi płacowej i kadrowej w firmie. Odciąża to pracowników przedsiębiorstwa, redukuje koszty związane z utrzymaniem osobnego działu i nie wymaga przeprowadzania rekrutacji do niego.

Oferta pracowników tymczasowych kierowana jest głównie do firm, które obejmuje sezonowość i nie mają potrzeby zatrudniać pełnej kadry przez cały rok. Również w sytuacjach, gdzie jest duża rotacja pracowników bądź gdy potrzeba ludzi z konkretnymi kwalifikacjami tylko przez pewien czas. Każde przedsiębiorstwo może podjąć się takiego zatrudnienia, służy to obniżeniu kosztów i formalności związanych z zatrudnianiem.

Do każdej rekrutacji podchodzimy skrupulatnie i z pełnym zaangażowaniem. Kierujemy się wymaganiami i oczekiwaniami przyszłego pracodawcy, szukamy osób doświadczonych i z odpowiednimi kwalifikacjami.

 

Nie, mamy również ogłoszenia dla osób poszukujących prac umysłowych, np. w biurze w dziale kadr. Warto się z nami skontaktować nawet, gdy w danej chwili na stronie internetowej nie ma umieszczonych takich ogłoszeń - przekażemy wszystkie posiadane informacje.