Aktualności

Zalety zatrudnienia przez agencję pracy dla pracownika

05/03/2021

Zalety zatrudnienia przez agencję pracy dla pracownika. Bez wątpienia praca tymczasowa budzi kontrowersje wśród sporego odsetka ludzi. Wielu uważa, że jedynie stałe zatrudnienie jest szansą na stabilizację życiową i spokój w aspekcie sytuacji finansowej. Okazuje się jednak, że dziś coraz więcej osób odchodzi od takiego myślenia i wybierają oni zdecydowanie częściej pracę przez agencję. Dlaczego? Bo nie chcą całe życie pracować w jednym miejscu, bo chcą się rozwijać, zdobywać wykształcenie, sięgać po coraz to inne możliwości. W tym artykule chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się kwestii zatrudnienia przez agencje pracy tymczasowej w aspekcie idących za tym zalet. Dlaczego więc warto?

Po pierwsze – łatwiejsze zatrudnienie

Bez wątpienia dzięki agencji pracy można zdecydowanie szybciej uzyskać odpowiednie zatrudnienie. Jeśli zależy nam na tym, by trafić na ciekawą ofertę, bez wątpienia takie miejsce znajdzie nam ją szybciej, niż gdybyśmy mieli to zrobić samodzielnie. Firmy tego typu specjalizują się w dopasowywaniu oferty do klienta, tak, aby w 100% odpowiadała ona jego potrzebom, kwalifikacjom i możliwościom rozwoju. Nie mając pracy lub chcąc ją zmienić na inną, bez wątpienia taka opcja będzie najlepszą z możliwych do wyboru decyzją.

Po drugie – bardziej elastyczne godziny pracy

Dzięki pracy tymczasowej poprzez agencje pracy, klienci mogą otrzymać elastyczne godziny zatrudnienia, co z pewnością nie jest możliwe, jeśli chodzi o pracę na etacie, gdzie konieczny jest 8 – godzinny jej wymiar. Tutaj możemy dopasować zakres doboru zmian, jak chcemy pracować i jakie dni nas interesują. Jedni są w pełni dyspozycyjni, z kolei inni mogą pracować jedynie na jedną zmianę. Jedni chętnie decydują się na pracę w weekendy, inni zupełnie takiej opcji nie biorą pod uwagę. Agencje pracy robią więc wszystko, co w ich mocy, aby móc zagwarantować wszystkim osobom taką opcję zatrudnienia, by ta spełniała ich oczekiwania w pełni.

Po trzecie – możliwość otrzymania lepszych zarobków

Dzięki temu, że możemy dopasowywać sobie oferty pracy do naszych oczekiwań, mamy możliwość otrzymania zdecydowanie lepszych zarobków, niż te obecne. Wielu ludzi pracuje od lat w danej firmie, na konkretnym stanowisku, bez żadnych podwyżek. Boją się zmiany, bo niewiadoma zawsze jest stresująca. Niepotrzebnie. Agencje pracy posiadają dziesiątki różnorodnych ogłoszeń, spośród których można znaleźć dla siebie coś naprawdę doskonałego, co da i większe możliwości rozwoju i lepszą pensję. Warto jedynie zrobić ten pierwszy krok, a na pewno okaże się on być w pełni satysfakcjonujący dla wszystkich klientów biura pośrednictwa pracy. 

agencja pracy

Po czwarte – mniejsze prawdopodobieństwo nagłego zwolnienia

W gruncie rzeczy, praca poprzez agencję wcale nie oznacza zatrudnienia na chwilę. Tak naprawdę można tutaj otrzymać całkiem ciekawe warunki, jakie dadzą i lepsze pieniądze i szansę pracy w dłuższej perspektywie czasu. Tak naprawdę w przypadku zatrudnienia przez agencję, prawdopodobieństwo zwolnienia jest większe dla pracowników firmy, niż dla osób zatrudnionych przez agencję. Należy więc tutaj zdecydowanie obalić ten mit, że praca tymczasowa to jedna wielka niewiadoma i niepewność, przez co lepiej jest tkwić w czymś gorszym, co jest znane, niż w czymś lepszym, czego nie jesteśmy pewni. 

Po piąte – ciekawa możliwość rozwoju 

Każdy człowiek powinien dążyć do ciągłego rozwoju, do podnoszenia swoich kwalifikacji, do próbowania rzeczy, których nigdy wcześniej nie robił. Najgorsze w życiu jest to, że stajemy w miejscu. Mamy stałą pracę, każdego dnia robimy automatycznie to samo. Nic nas nie rozwija, nie daje nam bakcyla do działania. Niechętnie wstajemy do pracy, robimy tam wszystko to, co musimy i wracamy do domu. Jesteśmy wypaleni i zmęczeni, zarówno fizycznie, jak również i psychicznie. Praca tymczasowa pozwala nam się przed tych uchronić. Możemy postawić bowiem na rozwój i na samorealizację poprzez podnoszenie swoich możliwości, zdobywanie doświadczenia. Taka opcja pozwala uzyskać elastyczny harmonogram pracy, daje ona ogromne wyzwania, pozwala poznać wciąż nowych, wartościowych ludzi. 

Po szóste – prawo do wielu świadczeń

Wiadomo, iż każdemu pracownikowi należą się odpowiednie świadczenia. Wybierając agencję i pracę tymczasową, jak najbardziej można na to liczyć. Pracownikom przysługuje normalnie urlop na żądanie, jeśli ci przepracują przynajmniej sześć miesięcy. Mogą oni także otrzymać urlop wychowawczy, który przysługuje w wymiarze dwóch dni za każdy dzień. Nie ma więc obaw, że sięgając po urlop wychowawczy, żadne ze świadczeń danej osobie się nie należą. Należy o tym, jak najbardziej pamiętać. 

Jeśli ktoś chce się rozwijać, stale podnosić swoje kwalifikacje, mieć bogatą ścieżkę rozwoju, to jak najbardziej agencja pracy tymczasowej stanowi doskonały wybór dla wszystkich. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie biuro, by to zaoferowało zarówno ciekawe propozycje pracy, jak najlepsze zarobki, jak również i pełną opiekę nad klientem. 

APS PROFIT POLSKA SP. Z O.O.

ul. Emilii Plater 14B/U1, 71-635 Szczecin
tel. +48 91 462 43 12, fax +48 91 462 40 71

FAQ – pytania i odpowiedzi

Do zatrudnienia na terenie Polski obywateli z UE niezbędne jest udzielone mu zezwolenie na pobyt (przy pobycie stałym) oraz na podjęcie zatrudnienia. Następnie należy podpisać umowę, przetłumaczoną na język kandydata, zgłosić tę osobę do ZUSu, zameldować ją i znaleźć lekarza rodzinnego. Dzięki współpracy z APS Profit, załatwienie i dopilnowanie wszelkich formalności leży po stronie agencji.

APS Profit to agencja zatrudnienia, pozyskująca pracowników zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Oferujemy leasing pracowników, jednorazowe rekrutacje, usługi outsourcingowe i kadrowo - płacowe. Trafiają do nas osoby poszukujące pracy oraz przedsiębiorstwa potrzebujące dodatkowej siły roboczej lub pomocy w znalezieniu odpowiednich pracobiorców.

W przypadku Ukraińców, łączy nas bliskość kulturowa i językowa. Osoby te mają dużo chęci i motywacji do pracy, gdyż przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych. Formalności nie są bardziej skomplikowane, niż w przypadku przyjmowania do pracy rodaków, a dzięki temu, iż są to pracownicy tymczasowi, ilość zatrudnianych osób można dopasować do potrzeby chwili.

Leasing pracowniczy polega na “wynajmie” siły roboczej, którą zatrudnia agencja. Pracownik zostaje oddelegowany do podmiotu, który jest nazywany pracodawcą - użytkownikiem, zgodnie z ustawą o pracy tymczasowej. Pozwala to na efektywne zarządzanie kadrą w przedsiębiorstwie, w ten sposób racjonalizuje się koszty związane z zatrudnieniem. W przypadku sezonowości branży, można elastycznie dopasować zasoby ludzkie do aktualnych potrzeb. Jest to także pomoc dla firm, w których następuje duża rotacja personelu. Obowiązki wynikające z Kodeksu Pracy i cała administracja kadrowo - płacowa spoczywa na podmiocie wynajmującym.

Wystarczy zgłosić się do nas, przedstawiając swoje zapotrzebowanie i wymagania. Dobierzemy odpowiednich pracowników z wymaganymi kwalifikacjami, na okres, jakim są Państwo zainteresowani. Dbamy o wszystkie szczegóły, aby każda ze stron była zadowolona i usatysfakcjonowana.

Oprócz oczywistych kwestii, jak prawo do wynagrodzenia i traktowania na równi z innymi, pracownik tymczasowy za każdy miesiąc przepracowany u jednego pracodawcy - użytkownika ma prawo do dwóch dni urlopu wypoczynkowego. Jeśli nie zostanie on wykorzystany, agencja jest zobowiązana do wypłaty należnego ekwiwalentu pieniężnego. Ponadto, ma także prawo do dochodzenia odszkodowań i korzystania ze wszystkich urządzeń socjalnych.

Outsourcing płacowy to zlecenie zewnętrznej firmie całej lub częściowej obsługi płacowej i kadrowej w firmie. Odciąża to pracowników przedsiębiorstwa, redukuje koszty związane z utrzymaniem osobnego działu i nie wymaga przeprowadzania rekrutacji do niego.

Oferta pracowników tymczasowych kierowana jest głównie do firm, które obejmuje sezonowość i nie mają potrzeby zatrudniać pełnej kadry przez cały rok. Również w sytuacjach, gdzie jest duża rotacja pracowników bądź gdy potrzeba ludzi z konkretnymi kwalifikacjami tylko przez pewien czas. Każde przedsiębiorstwo może podjąć się takiego zatrudnienia, służy to obniżeniu kosztów i formalności związanych z zatrudnianiem.

Do każdej rekrutacji podchodzimy skrupulatnie i z pełnym zaangażowaniem. Kierujemy się wymaganiami i oczekiwaniami przyszłego pracodawcy, szukamy osób doświadczonych i z odpowiednimi kwalifikacjami.

 

Nie, mamy również ogłoszenia dla osób poszukujących prac umysłowych, np. w biurze w dziale kadr. Warto się z nami skontaktować nawet, gdy w danej chwili na stronie internetowej nie ma umieszczonych takich ogłoszeń - przekażemy wszystkie posiadane informacje.