Pracownicy z Ukrainy Białystok

W chwili obecnej niezwykle powszechnym stało się zatrudnianie obywateli ze wschodu, szczególnie z Ukrainy. To właśnie oni doskonale uzupełniają braki w kadrach, dając przedsiębiorcom możliwość realizacji odpowiednich zleceń. W Polsce wciąż brakuje ludzi do pracy i mimo tego, że wielu ludzi stale narzeka na jej brak, praca jest, tylko trzeba odpowiednio do niej podejść.

Dlaczego pracownicy z Ukrainy to dobry wybór?

Często wielu ludzi zastanawia się nad tym, dlaczego to właśnie pracownicy z Ukrainy tak chętnie wybierani są przez polskich przedsiębiorców. Co wpływa na ich wybór? Tak naprawdę z Ukraińcami jesteśmy spokrewnieni najbardziej. Wspólna historia, tradycja, religia chrześcijańska, a do tego słowiański język. Ukraińcy lubią Polaków i polską kulturę, dlatego też z chęcią decydują się na przyjazd na polskie tereny w poszukiwaniu pracy i polepszeniu sobie warunków bytowych. Są bardzo zaangażowani w swoją pracę. Szybko się aklimatyzują, uczą się języka. Początkowo zazwyczaj przyjeżdżają oni do pracy, aby zarobić i wrócić. Szybko jednak okazuje się, że w Polsce im się podoba. Sprowadzają dzieci i całe rodziny, znajdują mieszkania, posyłają dzieci do przedszkoli i do szkół. Jako pracownicy są bardzo dobrymi specjalistami na swoich stanowiskach. Zatrudniając ich adekwatnie do ich umiejętności i kwalifikacji, są w stanie sprostać potrzebom, oczekiwaniom i wymaganiom absolutnie wszystkich właścicieli firm.

Rekrutacja pracowników z Ukrainy

Początkowo wielu pracodawców obawiało się zatrudnienia pracowników z Ukrainy. W chwili obecnej tych obaw już absolutnie nie ma. Nasza agencja każdego dnia zajmuje się pomocą wielu Ukraińcom w poszukiwaniu dla nich odpowiedniego zatrudnienia, jednocześnie dając pracodawcom jak najlepsze ręce do pracy. W chwili obecnej przedsiębiorcy są bardzo zadowoleni z tego, że to właśnie Ukraińcy wypełniają szeregi ich firmy. Są to ludzie pracowici, zaangażowani w powierzone im obowiązki. Chętnie realizują każde zlecenie, są gotowi do pracy na zmiany i na nadgodziny. Nie straszna im praca w trudnych warunkach. Nie narzekają, nie mają problemu z nawiązywaniem kontaktów, są naprawdę pracownikami, na jakich bez wątpienia warto postawić. 

Nasza agencja to pomoc dla Ukraińców i wsparcie dla przedsiębiorców. Podejmując z nami współpracę – jesteśmy w pełni do dyspozycji naszych klientów. Szukamy zatrudnienia dla osób chcących pracować i znajdujemy pracowników dla firm, którym zależy na najlepszych pracownikach. 

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami! 

Dział Rekrutacji Krajowej i Zagranicznej 

Dorota Jankowska
Kierownik Działu Rekrutacji na Polskę i Zagranicę
Tel. kom. +48 503 590 607
Email: dorota@apsprofit.pl
Piotr Romaniuk
Starszy Specjalista ds. Rekrutacji
Tel. kom. +48 503 590 603
Email: piotr@apsprofit.pl
Dorota Cioch
Młodszy Specjalista ds. Rekrutacji
Tel. kom. +48 690 358 980
Email: c.dorota@apsprofit.pl

Pracownicy z Ukrainy Białystok


Pracownicy z Ukrainy Białystok
⭐⭐⭐⭐⭐
Ocena 5/5 Głosów 40 2

Tagi : pracownicy z Ukrainy Białystok, Białystok pracownicy z Ukrainy,

APS PROFIT POLSKA SP. Z O.O.

ul. Emilii Plater 14B/U1, 71-635 Szczecin
tel. +48 91 462 43 12, fax +48 91 462 40 71

FAQ – pytania i odpowiedzi

Do zatrudnienia na terenie Polski obywateli z UE niezbędne jest udzielone mu zezwolenie na pobyt (przy pobycie stałym) oraz na podjęcie zatrudnienia. Następnie należy podpisać umowę, przetłumaczoną na język kandydata, zgłosić tę osobę do ZUSu, zameldować ją i znaleźć lekarza rodzinnego. Dzięki współpracy z APS Profit, załatwienie i dopilnowanie wszelkich formalności leży po stronie agencji.

APS Profit to agencja zatrudnienia, pozyskująca pracowników zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Oferujemy leasing pracowników, jednorazowe rekrutacje, usługi outsourcingowe i kadrowo - płacowe. Trafiają do nas osoby poszukujące pracy oraz przedsiębiorstwa potrzebujące dodatkowej siły roboczej lub pomocy w znalezieniu odpowiednich pracobiorców.

W przypadku Ukraińców, łączy nas bliskość kulturowa i językowa. Osoby te mają dużo chęci i motywacji do pracy, gdyż przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych. Formalności nie są bardziej skomplikowane, niż w przypadku przyjmowania do pracy rodaków, a dzięki temu, iż są to pracownicy tymczasowi, ilość zatrudnianych osób można dopasować do potrzeby chwili.

Leasing pracowniczy polega na “wynajmie” siły roboczej, którą zatrudnia agencja. Pracownik zostaje oddelegowany do podmiotu, który jest nazywany pracodawcą - użytkownikiem, zgodnie z ustawą o pracy tymczasowej. Pozwala to na efektywne zarządzanie kadrą w przedsiębiorstwie, w ten sposób racjonalizuje się koszty związane z zatrudnieniem. W przypadku sezonowości branży, można elastycznie dopasować zasoby ludzkie do aktualnych potrzeb. Jest to także pomoc dla firm, w których następuje duża rotacja personelu. Obowiązki wynikające z Kodeksu Pracy i cała administracja kadrowo - płacowa spoczywa na podmiocie wynajmującym.

Wystarczy zgłosić się do nas, przedstawiając swoje zapotrzebowanie i wymagania. Dobierzemy odpowiednich pracowników z wymaganymi kwalifikacjami, na okres, jakim są Państwo zainteresowani. Dbamy o wszystkie szczegóły, aby każda ze stron była zadowolona i usatysfakcjonowana.

Oprócz oczywistych kwestii, jak prawo do wynagrodzenia i traktowania na równi z innymi, pracownik tymczasowy za każdy miesiąc przepracowany u jednego pracodawcy - użytkownika ma prawo do dwóch dni urlopu wypoczynkowego. Jeśli nie zostanie on wykorzystany, agencja jest zobowiązana do wypłaty należnego ekwiwalentu pieniężnego. Ponadto, ma także prawo do dochodzenia odszkodowań i korzystania ze wszystkich urządzeń socjalnych.

Outsourcing płacowy to zlecenie zewnętrznej firmie całej lub częściowej obsługi płacowej i kadrowej w firmie. Odciąża to pracowników przedsiębiorstwa, redukuje koszty związane z utrzymaniem osobnego działu i nie wymaga przeprowadzania rekrutacji do niego.

Oferta pracowników tymczasowych kierowana jest głównie do firm, które obejmuje sezonowość i nie mają potrzeby zatrudniać pełnej kadry przez cały rok. Również w sytuacjach, gdzie jest duża rotacja pracowników bądź gdy potrzeba ludzi z konkretnymi kwalifikacjami tylko przez pewien czas. Każde przedsiębiorstwo może podjąć się takiego zatrudnienia, służy to obniżeniu kosztów i formalności związanych z zatrudnianiem.

Do każdej rekrutacji podchodzimy skrupulatnie i z pełnym zaangażowaniem. Kierujemy się wymaganiami i oczekiwaniami przyszłego pracodawcy, szukamy osób doświadczonych i z odpowiednimi kwalifikacjami.

 

Nie, mamy również ogłoszenia dla osób poszukujących prac umysłowych, np. w biurze w dziale kadr. Warto się z nami skontaktować nawet, gdy w danej chwili na stronie internetowej nie ma umieszczonych takich ogłoszeń - przekażemy wszystkie posiadane informacje.