Pozyskanie i legalne zatrudnienie pracowników z Ukrainy

Nasza firma świadczy profesjonalne, a przede wszystkim skoncentrowane na zadowoleniu naszego klienta działania mające na celu obsadzenie posiadanych przez niego stanowisk pracy odpowiednimi do ich wypełniania pracownikami. Proponujemy dostęp do bardzo bogatej bazy pracowników ze Wschodu, w tym przede wszystkim z Ukrainy, ale i Białorusi, Mołdawii, Rosji czy Gruzji, gwarantując ich dostosowanie do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta.

Jak legalnie zatrudnić pracownika z Ukrainy

Oferta proponowana przez naszą firmę skierowana jest wyłącznie do posiadaczy mniejszych i większych firm, które chcą lub potrzebują zatrudnić solidnych, odpowiednio przygotowanych i przede wszystkim pracowitych oraz sumiennych pracowników z bliskiego i nieco dalszego Wschodu, w tym z Ukrainy, Armenii, Gruzji, Rosji, Białorusi czy Mołdawii. Niezależnie od wyboru kraju pochodzenia, zawsze dbamy o to, aby dostosować pracownika do konkretnego miejsca pracy, które wymaga obsadzenia – w taki sposób, aby osiągnąć satysfakcję po obu stronach podjętej dzięki nam współpracy.

Naszym klientom oferujemy usługi prowadzące do znalezienia i zweryfikowania pracownika pod kątem oczekiwań, wymagań oraz potrzeb tychże klientów, ale nie tylko. W naszej ofercie znajduje się bowiem obsługa całego dalszego, następującego już po znalezieniu procesu, w tym:

  • załatwianie wszelkiego rodzaju procedur, w tym zezwolenia na pobyt (w przypadku pracy o charakterze stałym) oraz na podjęcie zatrudnienia na terenie naszego kraju;
  • dokonanie zgłoszenia do ZUS-u, prawnie wymaganego przez nasz rząd, ale też podpisanie umowy – dokładnie takiej, którą podpisać chce nasz klient, a która zostanie przez nas przetłumaczona na język pracownika celem zapewnienia pełnego zrozumienia co do zasad i warunków współpracy;
  • obsługę logistyczną całego przedsięwzięcia, w tym między innymi zadbanie o to, by pracownik dotarł na miejsce, zameldowanie go w miejscu bliskim jego pracy, ale też zapewnienie mu wszystkiego, czego mógłby potrzebować w międzyczasie.

Naszą ofertę można śmiało nazwać kompleksową – cenimy czas naszego klienta i zdajemy sobie sprawę z tego, że sięga on po nas dlatego, że nie chce zajmować się procesem rekrutacji, a woli powierzyć to profesjonalistom. My tymi profesjonalistami jesteśmy – i nie zawiedziemy. Możemy pośredniczyć w zatrudnianiu pracowników, ale i „wynajmować” ich, tymczasowo oraz na stałe. Potrafimy przy tym dostosować się do branży docelowej, doświadczenie posiadając już w niemal każdej istniejącej, a sięgającej po usługi pracowników ze Wschodu.

Co wyróżnia nasze biuro pośrednictwa pracy na tle innych?

Choć na rynku polskim działa obecnie sporo agencji pośredniczących w zatrudnianiu, istnieje wiele powodów, ze względu na które to my cieszymy się największym powodzeniem, a wielu naszych dotychczasowych klientów często decyduje się na ponowne skorzystanie z naszych usług. Tym, co zdecydowanie wyróżnia nas na rynku jest działanie maksymalnie skoncentrowane na satysfakcji klienta docelowego – rozpoczynamy od poznania jego potrzeb, dopiero później przystępując do właściwego działania. Sprawia to, że jesteśmy w stanie znaleźć idealnego pracownika do konkretnej roli, jaką przewidział mu w firmie nasz klient. Bez niepotrzebnego angażowania tegoż klienta w procesy zachodzące w czasie jego pozyskiwania.

Czymś, czym zdecydowanie odstajemy (na naszą korzyść, oczywiście) od innych firm z branży pośredniczej jest fakt posiadania wielu zaufanych, współpracujących z nami już od wielu lat partnerów, dzięki którym jesteśmy w stanie zaproponować ofertę firmom z całego kraju. Posiadamy agencje w krajach na Wschodzie, w tym na popularnej i sprawdzonej pod kątem pracowniczym Ukrainie, co umożliwia nam sprawniejszą, ale i jeszcze bardziej skrupulatną weryfikację przyjmowanych pracowników, prowadzącą do tego, co zaznaczyliśmy już wcześniej – satysfakcji naszego klienta.

Na co można liczyć sięgając po pracowników z Ukrainy i ze Wschodu? 

Decydując się na pracowników z Ukrainy, ale i innych krajów na wschód od Polski jest się w stanie wypełnić luki kadrowe we własnej firmie pracownikami gotowymi do pracy i bardzo ambitnymi, którzy nie tylko potrzebują pracy, ale też po prostu chcą ją posiadać. Właśnie o ich chęci dbamy już na pierwszych etapach rekrutacyjnych. Pracownicy z tych rejonów świata cechują się bardzo dużą pracowitością – są gotowi do realizacji nawet najbardziej wymagających, również fizycznie, zadań, których z chęcią podejmą się również w weekendy czy też w systemie trzyzmianowym.

Co ważne, pracownicy z Ukrainy i – ogólnie – ze Wschodu nie lubią zmian w kontekście pracodawcy, zwłaszcza tego pozyskanego w obcym kraju. Nasi klienci mogą więc liczyć na ich oddanie i lojalność – wkładając w nich czas i pieniądze celem przeszkolenia ich do wykonania określonych czynności mogą mieć pewność, że inwestycja ta zwróci im się z nawiązką, na przestrzeni tylu lat, przez ile tylko będą ich potrzebować. Naszym klientom serwujemy tylko pracowników godnych zaufania, odpowiedzialnych i równie zaangażowanych w proces szukania pracodawcy, co my w proces szukania ich.

zatrudnianie ukraińców

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami! 

Dział Rekrutacji Krajowej i Zagranicznej 

Olena Sorokopud
Kierownik Działu Rekrutacji – Pracownicy ze Wschodu
Tel. kom. +48 503 589 200
Email: elena@apsprofit.pl
Svitlana Shults
Specjalista ds. Rekrutacji
Tel. kom. +48 518 109 018
Email: svitlana@apsprofit.pl
Oksana Koczina
Starszy Specjalista ds. Rekrutacji
Tel. kom. +48 690 313 630
Email: k.oksana@apsprofit.pl


Zatrudnianie pracowników z Ukrainy
⭐⭐⭐⭐⭐
Ocena 5/5 Głosów 226

Tagi: jak pozyskać pracowników z Ukrainy, gdzie znaleźć Ukraińców do pracyjak legalnie zatrudnić pracownika z Ukrainy

APS PROFIT POLSKA SP. Z O.O.

ul. Emilii Plater 14B/U1, 71-635 Szczecin
tel. +48 91 462 43 12, fax +48 91 462 40 71

FAQ – pytania i odpowiedzi

Do zatrudnienia na terenie Polski obywateli z UE niezbędne jest udzielone mu zezwolenie na pobyt (przy pobycie stałym) oraz na podjęcie zatrudnienia. Następnie należy podpisać umowę, przetłumaczoną na język kandydata, zgłosić tę osobę do ZUSu, zameldować ją i znaleźć lekarza rodzinnego. Dzięki współpracy z APS Profit, załatwienie i dopilnowanie wszelkich formalności leży po stronie agencji.

APS Profit to agencja zatrudnienia, pozyskująca pracowników zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Oferujemy leasing pracowników, jednorazowe rekrutacje, usługi outsourcingowe i kadrowo - płacowe. Trafiają do nas osoby poszukujące pracy oraz przedsiębiorstwa potrzebujące dodatkowej siły roboczej lub pomocy w znalezieniu odpowiednich pracobiorców.

W przypadku Ukraińców, łączy nas bliskość kulturowa i językowa. Osoby te mają dużo chęci i motywacji do pracy, gdyż przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych. Formalności nie są bardziej skomplikowane, niż w przypadku przyjmowania do pracy rodaków, a dzięki temu, iż są to pracownicy tymczasowi, ilość zatrudnianych osób można dopasować do potrzeby chwili.

Leasing pracowniczy polega na “wynajmie” siły roboczej, którą zatrudnia agencja. Pracownik zostaje oddelegowany do podmiotu, który jest nazywany pracodawcą - użytkownikiem, zgodnie z ustawą o pracy tymczasowej. Pozwala to na efektywne zarządzanie kadrą w przedsiębiorstwie, w ten sposób racjonalizuje się koszty związane z zatrudnieniem. W przypadku sezonowości branży, można elastycznie dopasować zasoby ludzkie do aktualnych potrzeb. Jest to także pomoc dla firm, w których następuje duża rotacja personelu. Obowiązki wynikające z Kodeksu Pracy i cała administracja kadrowo - płacowa spoczywa na podmiocie wynajmującym.

Wystarczy zgłosić się do nas, przedstawiając swoje zapotrzebowanie i wymagania. Dobierzemy odpowiednich pracowników z wymaganymi kwalifikacjami, na okres, jakim są Państwo zainteresowani. Dbamy o wszystkie szczegóły, aby każda ze stron była zadowolona i usatysfakcjonowana.

Oprócz oczywistych kwestii, jak prawo do wynagrodzenia i traktowania na równi z innymi, pracownik tymczasowy za każdy miesiąc przepracowany u jednego pracodawcy - użytkownika ma prawo do dwóch dni urlopu wypoczynkowego. Jeśli nie zostanie on wykorzystany, agencja jest zobowiązana do wypłaty należnego ekwiwalentu pieniężnego. Ponadto, ma także prawo do dochodzenia odszkodowań i korzystania ze wszystkich urządzeń socjalnych.

Outsourcing płacowy to zlecenie zewnętrznej firmie całej lub częściowej obsługi płacowej i kadrowej w firmie. Odciąża to pracowników przedsiębiorstwa, redukuje koszty związane z utrzymaniem osobnego działu i nie wymaga przeprowadzania rekrutacji do niego.

Oferta pracowników tymczasowych kierowana jest głównie do firm, które obejmuje sezonowość i nie mają potrzeby zatrudniać pełnej kadry przez cały rok. Również w sytuacjach, gdzie jest duża rotacja pracowników bądź gdy potrzeba ludzi z konkretnymi kwalifikacjami tylko przez pewien czas. Każde przedsiębiorstwo może podjąć się takiego zatrudnienia, służy to obniżeniu kosztów i formalności związanych z zatrudnianiem.

Do każdej rekrutacji podchodzimy skrupulatnie i z pełnym zaangażowaniem. Kierujemy się wymaganiami i oczekiwaniami przyszłego pracodawcy, szukamy osób doświadczonych i z odpowiednimi kwalifikacjami.

 

Nie, mamy również ogłoszenia dla osób poszukujących prac umysłowych, np. w biurze w dziale kadr. Warto się z nami skontaktować nawet, gdy w danej chwili na stronie internetowej nie ma umieszczonych takich ogłoszeń - przekażemy wszystkie posiadane informacje.