Aktualności

Jakie dokumenty zabrać ze sobą na wizytę w biurze pośrednictwa pracy?

05/01/2021

Bezrobocie w Polsce jest bardzo niskie. Ludzie pracują w jednych firmach od wielu lat, inni poszukują wciąż odpowiedniego zajęcia. Bardzo mały odsetek osób tej pracy znaleźć nie może. Dla tych więc, którzy jej nie mają lub którzy nie mogą znaleźć satysfakcjonującego dla siebie zajęcia, działają prężnie na rynku biura pośrednictwa pracy. Dzięki takim miejscom poszukiwanie pracy z profesjonalistami, nie musi być trudne, żmudne, czasochłonne i mało efektywne. Agencje pracy mając wiedzę, doświadczenie i stosowne umiejętności, są w stanie tak naprawdę znaleźć klientom idealne dla nich stanowiska. Zanim jednak to nastąpi należy do takiej wizyty w biurze pośrednictwa pracy odpowiednio się przygotować.

Odpowiednia prezencja

Jednym z kluczowych elementów, oprócz oczywiście zebrania stosownej dokumentacji, jaką zajmiemy się poniżej, warto na samym wstępie wziąć pod uwagę własną prezencję. Osoba chcąca rozpocząć pracę, powinna już do samego biura pośrednictwa pracy ubrać się adekwatnie do danej sytuacji. Dobrze jest postawić na elegancki styl, odpowiednie zadbanie, o stosowny wygląd. Na pewno okaże się to być bardzo dużą korzyścią dla naszej osoby, która traktuje sprawę podjęcia pracy niezwykle poważnie. Bez wątpienia dużo lepiej prezentować będzie się pan w koszuli i w spodniach eleganckich, niż w dresie, prawda? Pamiętajmy, że jak nas widzą, tak nas piszą… i o tym właśnie warto wiedzieć, bez względu na to, czy wybieramy się do biura pośrednictwa pracy z niezbędną dokumentacją czy już bezpośrednio na rozmowę kwalifikacyjną.

Jakie dokumenty są niezbędne?

Zadaniem agencji pracy jest znalezienie dla klienta odpowiedniego stanowiska, na którym ten będzie czuł się dobrze i które spełni jego oczekiwania w pełni. Aby jednak ten mógł zaproponować konkretną pracę, musi najpierw taką osobę poznać, sprawdzić jej kwalifikacje i zawodowe doświadczenie. Sama więc papierologia odgrywa niezwykle ważną rolę i trzeba mieć to na uwadze. O czym więc powinien pamiętać klient agencji? Jakie dokumenty są absolutnie niezbędne, by taka osoba mogła wziąć udział w całym procesie rekrutacji na odpowiednie stanowiska? 

rekrutacja agencja pracy

Podstawą jest oczywiście CV. Taki dokument jest niezbędnym, bowiem to właśnie na jego podstawie sprawdza się doświadczenie zawodowe potencjalnego pracownika dla danej firmy na konkretne stanowisko. Im lepsze CV, tym wiadomo dana osoba ma większą szansę na otrzymanie stanowiska, na jakim mu zależy. Dobrze napisane jest wizytówką i dlatego też należy zwrócić na nie szczególną uwagę. Co jeszcze? Na pewno warto zabrać ze sobą zaświadczenie o ukończonych kursach, wszelkich zdobytych certyfikatach, czy też uprawnieniach. Wiele jest takich stanowisk, gdzie konkretne uprawnienia czy kursy są po prostu podstawą. I jeśli na przykład wcześniej, na poprzednim stanowisku coś okazało się być totalnie zbędne, nagle w nowej pracy może okazać się kluczowe, by móc taką pracę zdobyć. Istotne znaczenie mogą mieć również dyplomy od poprzednich pracodawców, konkretne nagrody dotyczące odpowiednich skończonych prac czy działań. Im więcej, tym lepiej – z pewnością w tym przypadku sprawdza się takie coś doskonale. I oczywiście na sam koniec niezbędny jest dowód osobisty, bowiem to na jego podstawie osoba rekrutująca może sprawdzić, czy ma do czynienia z konkretną osobą i jej dokumentacją. Przed wyjściem do agencji pośrednictwa pracy, warto na spokojnie skompletować wszystkie niezbędne dokumenty, by potem w pośpiechu nie zapomnieć o czymś, co może okazać się kluczowe dla całego procesu rekrutacji. 

W jaki sposób agencja pracy pomaga swoim klientom?

Agencje pracy działają na rynku po to, by pomagać firmom w poszukiwaniu odpowiednich ludzi na dane stanowiska pracy. Jedni nie mają czasu na rekrutację, inni odpowiednich osób, by ją przeprowadzać, jeszcze inni, zagraniczni nie potrafią rozmawiać w języku polskim. Agencje pracy są więc w takich przypadkach w pełni do dyspozycji swoich klientów, poszukując jak najlepszych ludzi na konkretne stanowiska. 

Takie działanie sprawia, że agencje pracy mają wiele ciekawych ofert, które mogą dalej kierować do konkretnych kandydatów. W ogłoszeniach o pracę bardzo często tak atrakcyjnych i ciekawych ogłoszeń nie jesteśmy w stanie znaleźć. Głównym zadaniem, jakie agencja musi spełnić wobec właściciela firmy, to przedstawienie mu pracownika, który spełnia wymagania pracodawcy. To stanowi priorytet. Jeśli całość będzie pomyślnie na tym etapie zakończona, podpisywana jest umowa. W tym przypadku ważna dla każdego informacja – taka umowa podpisywana jest pomiędzy pracownikiem a agencją, ale z pełną akceptacją konkretnej osoby przez danego pracodawcę.

Czy warto korzystać z biur pośrednictwa pracy? Jak najbardziej tak. Z jednej strony pracodawcy nie muszą inwestować w dział rekrutacji, a wszystko mają poprowadzone na najwyższym poziomie. Z drugiej zaś osoby szukające pracy, mogą niemal natychmiast na dane ogłoszenie trafić i to na bardzo atrakcyjnych warunkach. 

APS PROFIT POLSKA SP. Z O.O.

ul. Emilii Plater 14B/U1, 71-635 Szczecin
tel. +48 91 462 43 12, fax +48 91 462 40 71

FAQ – pytania i odpowiedzi

Do zatrudnienia na terenie Polski obywateli z UE niezbędne jest udzielone mu zezwolenie na pobyt (przy pobycie stałym) oraz na podjęcie zatrudnienia. Następnie należy podpisać umowę, przetłumaczoną na język kandydata, zgłosić tę osobę do ZUSu, zameldować ją i znaleźć lekarza rodzinnego. Dzięki współpracy z APS Profit, załatwienie i dopilnowanie wszelkich formalności leży po stronie agencji.

APS Profit to agencja zatrudnienia, pozyskująca pracowników zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Oferujemy leasing pracowników, jednorazowe rekrutacje, usługi outsourcingowe i kadrowo - płacowe. Trafiają do nas osoby poszukujące pracy oraz przedsiębiorstwa potrzebujące dodatkowej siły roboczej lub pomocy w znalezieniu odpowiednich pracobiorców.

W przypadku Ukraińców, łączy nas bliskość kulturowa i językowa. Osoby te mają dużo chęci i motywacji do pracy, gdyż przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych. Formalności nie są bardziej skomplikowane, niż w przypadku przyjmowania do pracy rodaków, a dzięki temu, iż są to pracownicy tymczasowi, ilość zatrudnianych osób można dopasować do potrzeby chwili.

Leasing pracowniczy polega na “wynajmie” siły roboczej, którą zatrudnia agencja. Pracownik zostaje oddelegowany do podmiotu, który jest nazywany pracodawcą - użytkownikiem, zgodnie z ustawą o pracy tymczasowej. Pozwala to na efektywne zarządzanie kadrą w przedsiębiorstwie, w ten sposób racjonalizuje się koszty związane z zatrudnieniem. W przypadku sezonowości branży, można elastycznie dopasować zasoby ludzkie do aktualnych potrzeb. Jest to także pomoc dla firm, w których następuje duża rotacja personelu. Obowiązki wynikające z Kodeksu Pracy i cała administracja kadrowo - płacowa spoczywa na podmiocie wynajmującym.

Wystarczy zgłosić się do nas, przedstawiając swoje zapotrzebowanie i wymagania. Dobierzemy odpowiednich pracowników z wymaganymi kwalifikacjami, na okres, jakim są Państwo zainteresowani. Dbamy o wszystkie szczegóły, aby każda ze stron była zadowolona i usatysfakcjonowana.

Oprócz oczywistych kwestii, jak prawo do wynagrodzenia i traktowania na równi z innymi, pracownik tymczasowy za każdy miesiąc przepracowany u jednego pracodawcy - użytkownika ma prawo do dwóch dni urlopu wypoczynkowego. Jeśli nie zostanie on wykorzystany, agencja jest zobowiązana do wypłaty należnego ekwiwalentu pieniężnego. Ponadto, ma także prawo do dochodzenia odszkodowań i korzystania ze wszystkich urządzeń socjalnych.

Outsourcing płacowy to zlecenie zewnętrznej firmie całej lub częściowej obsługi płacowej i kadrowej w firmie. Odciąża to pracowników przedsiębiorstwa, redukuje koszty związane z utrzymaniem osobnego działu i nie wymaga przeprowadzania rekrutacji do niego.

Oferta pracowników tymczasowych kierowana jest głównie do firm, które obejmuje sezonowość i nie mają potrzeby zatrudniać pełnej kadry przez cały rok. Również w sytuacjach, gdzie jest duża rotacja pracowników bądź gdy potrzeba ludzi z konkretnymi kwalifikacjami tylko przez pewien czas. Każde przedsiębiorstwo może podjąć się takiego zatrudnienia, służy to obniżeniu kosztów i formalności związanych z zatrudnianiem.

Do każdej rekrutacji podchodzimy skrupulatnie i z pełnym zaangażowaniem. Kierujemy się wymaganiami i oczekiwaniami przyszłego pracodawcy, szukamy osób doświadczonych i z odpowiednimi kwalifikacjami.

 

Nie, mamy również ogłoszenia dla osób poszukujących prac umysłowych, np. w biurze w dziale kadr. Warto się z nami skontaktować nawet, gdy w danej chwili na stronie internetowej nie ma umieszczonych takich ogłoszeń - przekażemy wszystkie posiadane informacje.