Aktualności

Jakie dokumenty do agencji pracy tymczasowej?

03/10/2022

Jakie dokumenty do agencji pracy tymczasowej? Nie da się ukryć, że na dzień dzisiejszy bezrobocie w naszym kraju jest stosunkowo niskie. Część osób nadal ma jednak problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Godne uwagi mogą okazać się działające prężnie na rynku biura pośrednictwa pracy. Dlaczego tak ważny jest odpowiedni ubiór w agencji pracy tymczasowej? Jakie dokumenty są niezbędne w przypadku agencji pracy tymczasowej? Jak agencja pracy jest w stanie pomóc klientom? Czym charakteryzuje się dobra agencja pracy tymczasowej? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.  

Dlaczego tak ważny jest odpowiedni ubiór w agencji pracy tymczasowej?

Przede wszystkim powinniśmy sobie uświadomić, że o ile dokumentacja ma ogromne znaczenie, to jednak nie możemy zapominać również o innych elementach. Doskonałym przykładem jest odpowiednia prezencja. Osoba, która jest zainteresowana rozpoczęciem pracy już do samego biura pośrednictwa powinna ubrać się w sposób odpowiedni. Zalecany jest styl elegancki, ale również optymalne zadbanie o inne aspekty wyglądu. Z pewnością jest to ogromna korzyść dla naszej osoby. W ten sposób jesteśmy bowiem postrzegani znacznie poważniej. Bez wątpienia lepiej jest ubrać się w koszulę i eleganckie spodnie, aniżeli w dresy lub zgnieciony T-shirt. Jest to zatem najważniejszy czynnik, o którym nie powinniśmy pod żadnym pozorem zapominać.

Jakie dokumenty są niezbędne w przypadku agencji pracy tymczasowej?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że głównym zadaniem agencji pracy tymczasowej jest znalezienie dla klienta takiego stanowiska, które będzie odpowiednie. Dana persona powinna czuć się tam dobrze, jednocześnie posada powinna w pełni spełniać określone oczekiwania. Zanim jednak specjaliści będą mogli zaproponować określoną pracę, w pierwszej kolejności kluczowe jest poznanie takiej osoby. Niezbędne jest chociażby zapoznanie się z kwalifikacjami, ale również z doświadczeniem zawodowym. Jak można zatem wywnioskować, papierologia ma ogromne znaczenie i należy mieć to na uwadze. O czym jednak nie może zapominać klient, który wybiera się do agencji pracy tymczasowej? Jakie dokumenty są absolutną koniecznością?

Wybierając się do naszej doświadczonej agencji, zapewniającej zatrudnienie krajowe i zagraniczne, należy zabrać ze sobą CV. Dokument ten jest absolutnie niezbędny – na jego podstawie możliwe jest bowiem sprawdzenie doświadczenia zawodowego pracownika na wybrane stanowisko. Zupełnie naturalne jest, że im lepsze jest CV, tym większe jest prawdopodobieństwo zdobycia dobrej pracy, na której zależy nam w sposób szczególny. Jeśli jest ono odpowiednio napisane, wówczas może stać się realną wizytówką. O czym jeszcze nie możemy zapominać? 

Godne uwagi są wszelkie zaświadczenia, na podstawie których można potwierdzić ukończone kursy, zdobyte certyfikaty, uzyskane uprawnienia. Istnieją stanowiska, w których kursy są absolutną podstawą. W sposób szczególny warto również zastanowić się nad dyplomami od poprzednich pracodawców. Im jest tego więcej, tym lepiej dla nas. Pamiętajmy o dowodzie osobistym lub paszporcie – to właśnie na jego podstawie rekrutująca osoba może sprawdzić, z jaką osobą ma do czynienia. 

Jak agencja pracy jest w stanie pomóc klientom?

Agencja pracy tymczasowej, taka jak nasza, pomaga firmom w tym, aby poszukiwać odpowiednich ludzi na określone stanowiska. Część osób nie posiada wystarczającej ilości czasu na rekrutację, inni natomiast nie są w stanie znaleźć odpowiednich osób do jej przeprowadzenia, natomiast pracownicy z zagranicy  nie są w stanie rozmawiać komunikatywnie w polskim języku. Agencje pracy tymczasowej są jednak każdorazowo do dyspozycji klientów. Poszukiwane są możliwie najlepsi ludzie na konkretne stanowiska. Takie działania sprawiają, że agencje oferują wiele zróżnicowanych i interesujących ofert. Mogą one być kierowane do wybranych kandydatów. W ogłoszeniach o pracę natomiast niejednokrotnie trudno jest znaleźć ciekawe oferty. Nasza agencja stara się jednak spełniać poszczególne wymagania pracodawcy. Jest to absolutny priorytet i warto mieć to na uwadze. 

Czym charakteryzuje się dobra agencja pracy tymczasowej?

Jest jeszcze jedna kwestia, którą warto poruszyć. Wiele osób zastanawia się bowiem, czym tak właściwie zajmuje się dobra agencja pracy tymczasowej. Otóż doskonałym przykładem jest nasza działalność. Co prawda przedsiębiorcy z reguły kierują się nieco innymi kryteriami, jednak szereg cech sprawiają, że współpraca z nami może okazać się bardzo korzystna. Przede wszystkim nasza firma jest stosunkowo duża i działa na terenie wielu miast w Polsce. Dzięki czemu współpraca jest znacznie łatwiejsza i mniej problematyczna. Dodatkowo istnieje mnóstwo możliwości w zakresie spotykania się, bez konieczności pokonywania wielu kilometrów. Nasza agencja pracy jest także zaangażowana we współpracę z klientem. Po podpisaniu odpowiedniej umowy konsument może mieć pewność co do sprawnej, jednocześnie szybkiej komunikacji. 

APS PROFIT POLSKA SP. Z O.O.

ul. Emilii Plater 14B/U1, 71-635 Szczecin
tel. +48 91 462 43 12, fax +48 91 462 40 71

FAQ – pytania i odpowiedzi

Do zatrudnienia na terenie Polski obywateli z UE niezbędne jest udzielone mu zezwolenie na pobyt (przy pobycie stałym) oraz na podjęcie zatrudnienia. Następnie należy podpisać umowę, przetłumaczoną na język kandydata, zgłosić tę osobę do ZUSu, zameldować ją i znaleźć lekarza rodzinnego. Dzięki współpracy z APS Profit, załatwienie i dopilnowanie wszelkich formalności leży po stronie agencji.

APS Profit to agencja zatrudnienia, pozyskująca pracowników zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Oferujemy leasing pracowników, jednorazowe rekrutacje, usługi outsourcingowe i kadrowo - płacowe. Trafiają do nas osoby poszukujące pracy oraz przedsiębiorstwa potrzebujące dodatkowej siły roboczej lub pomocy w znalezieniu odpowiednich pracobiorców.

W przypadku Ukraińców, łączy nas bliskość kulturowa i językowa. Osoby te mają dużo chęci i motywacji do pracy, gdyż przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych. Formalności nie są bardziej skomplikowane, niż w przypadku przyjmowania do pracy rodaków, a dzięki temu, iż są to pracownicy tymczasowi, ilość zatrudnianych osób można dopasować do potrzeby chwili.

Leasing pracowniczy polega na “wynajmie” siły roboczej, którą zatrudnia agencja. Pracownik zostaje oddelegowany do podmiotu, który jest nazywany pracodawcą - użytkownikiem, zgodnie z ustawą o pracy tymczasowej. Pozwala to na efektywne zarządzanie kadrą w przedsiębiorstwie, w ten sposób racjonalizuje się koszty związane z zatrudnieniem. W przypadku sezonowości branży, można elastycznie dopasować zasoby ludzkie do aktualnych potrzeb. Jest to także pomoc dla firm, w których następuje duża rotacja personelu. Obowiązki wynikające z Kodeksu Pracy i cała administracja kadrowo - płacowa spoczywa na podmiocie wynajmującym.

Wystarczy zgłosić się do nas, przedstawiając swoje zapotrzebowanie i wymagania. Dobierzemy odpowiednich pracowników z wymaganymi kwalifikacjami, na okres, jakim są Państwo zainteresowani. Dbamy o wszystkie szczegóły, aby każda ze stron była zadowolona i usatysfakcjonowana.

Oprócz oczywistych kwestii, jak prawo do wynagrodzenia i traktowania na równi z innymi, pracownik tymczasowy za każdy miesiąc przepracowany u jednego pracodawcy - użytkownika ma prawo do dwóch dni urlopu wypoczynkowego. Jeśli nie zostanie on wykorzystany, agencja jest zobowiązana do wypłaty należnego ekwiwalentu pieniężnego. Ponadto, ma także prawo do dochodzenia odszkodowań i korzystania ze wszystkich urządzeń socjalnych.

Outsourcing płacowy to zlecenie zewnętrznej firmie całej lub częściowej obsługi płacowej i kadrowej w firmie. Odciąża to pracowników przedsiębiorstwa, redukuje koszty związane z utrzymaniem osobnego działu i nie wymaga przeprowadzania rekrutacji do niego.

Oferta pracowników tymczasowych kierowana jest głównie do firm, które obejmuje sezonowość i nie mają potrzeby zatrudniać pełnej kadry przez cały rok. Również w sytuacjach, gdzie jest duża rotacja pracowników bądź gdy potrzeba ludzi z konkretnymi kwalifikacjami tylko przez pewien czas. Każde przedsiębiorstwo może podjąć się takiego zatrudnienia, służy to obniżeniu kosztów i formalności związanych z zatrudnianiem.

Do każdej rekrutacji podchodzimy skrupulatnie i z pełnym zaangażowaniem. Kierujemy się wymaganiami i oczekiwaniami przyszłego pracodawcy, szukamy osób doświadczonych i z odpowiednimi kwalifikacjami.

 

Nie, mamy również ogłoszenia dla osób poszukujących prac umysłowych, np. w biurze w dziale kadr. Warto się z nami skontaktować nawet, gdy w danej chwili na stronie internetowej nie ma umieszczonych takich ogłoszeń - przekażemy wszystkie posiadane informacje.