Aktualności

Czy warto korzystać z agencji pośrednictwa pracy?

05/10/2020

Działalność agencji pośrednictwa pracy rośnie w siłę. Na rynku pojawia się takich firm coraz więcej, bo jednocześnie coraz większe jest nimi zainteresowanie. Wielu ludzi obawia się całej procedury poszukiwania pracy. Jak przeglądać ogłoszenia, gdzie ich szukać, o co zapytać na rozmowie kwalifikacyjnej, co odpowiedzieć? Rodzących się pytań jest wiele, a odpowiedzi żadnych. Agencja pracy daje możliwość uproszczenia całej procedury do absolutnego minimum. To ona znajduje pracę, ona zajmuje się kwestią całego zatrudnienia. Czy więc taka opcja jest korzystna i czy jest to rozwiązanie dobre dla każdego? Zastanówmy się…

Czym jest agencja pośrednictwa pracy?

Odpowiedzmy sobie na kluczowe pytanie – czym jest agencja pośrednictwa pracy i na jakich zasadach ona działa na rynku? W największym uproszczeniu można byłoby powiedzieć, iż jest to firma, która zajmuje się rekrutacją pracowników do różnego rodzaju firm, zarówno na terenie Polski, jak również i u zagranicznych pracodawców. Agencje działające w Polsce, poszukują zarówno do pracy Polaków, jak również i obcokrajowców, wyszukując im odpowiednie stanowiska pracy dla pracodawców, którzy takich pracowników potrzebują. Takie agencje zajmują się również i wysyłaniem pracowników za granicę, gwarantując pełen profesjonalizm, rzetelność i uczciwość w świadczeniu tego typu usług. 

Kluczowe znaczenie ma to, aby wybrać taką firmę, która będzie w stanie zagwarantować nam przede wszystkim najwyższą jakość świadczonych usług. To ma dla nas kluczowe znaczenie o jakim należy pamiętać. Podstawą jest sprawdzenie, czy jest ona zapisana w rejestrze i czy posiada ona odpowiedni certyfikat. Skoro już wszystko na temat agencji wiemy, warto przejść do meritum sprawy i odpowiedzieć sobie na pytanie – dlaczego agencja to dobry wybór i dlaczego warto z niej skorzystać? 

praca ukraińcy

Kluczowe znaczenie – możliwość szybkiego znalezienia pracy

Jednym z najważniejszych aspektów, które przemawiają za tym, że warto skorzystać z agencji pracy jest to, że daje ona możliwość znalezienia zatrudnienia niemal od ręki. Wystarczy dostarczyć do takiej agencji CV i wyrazić chęć współpracy z taką firmą, by ta znalazła dla osoby chcącej podjąć pracę odpowiednie zatrudnienie. Nie trzeba martwić się brakiem atrakcyjnych ogłoszeń, nie trzeba stresować się każdą kolejną rozmową kwalifikacyjną, kolejnymi niepowodzeniami. Tutaj agencja działa na najwyższych obrotach i robi wszystko, by niemal natychmiast taką pracę zainteresowanej osobie znaleźć. Co więcej, idąc tym torem, bardzo wielu pracodawców dziś nie wystawia ogłoszeń, bo zdecydowanie bardziej wolą skorzystać właśnie z pomocy agencji. Jeśli więc pracownik chciałby szukać pracy na swoją rękę, mógłby w ogóle nie trafić na oferty, którymi byłby zainteresowany. Poprzez agencję pracy więc zwiększa się dostęp do różnego rodzaju ciekawych ofert, a więc i tym samym do otrzymania takiej pracy, jaka mogłaby być spełnieniem oczekiwań danej osoby. 

Bezpieczeństwo to istotny element

Bardzo często zdarza się tak, że poszukujący pracy trafia na nieuczciwego pracodawcę, co niesie za sobą bardzo poważne w skutkach konsekwencje. W przypadku współpracy z agencją, nie trzeba martwić się zupełnie o nic, bowiem nawet bez znajomości przepisów prawa, taka agencja oferuje to, co najważniejsze – bezpieczną umowę. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musimy obawiać się o to, że pracodawca obciąży nas kosztami, jeśli zrezygnujemy z umowy, że nie zapłaci nam wynagrodzenia. W agencji pośrednictwa pracy najważniejsza jest uczciwość i ona tutaj odgrywa pierwszoplanową rolę. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne, gdy pracownicy wyjeżdżają do pracy za granicę. Bez znajomości języka często potrafią wpaść w poważne problemy, jeśli wyjeżdżają samodzielnie. Z agencją wszystko jest w pełni godne zaufania i pewne, że jest się pod dobrą, należytą opieką. 

Znalezienie odpowiedniej agencji pracy

Bez wątpienia najważniejszą kwestią, jaką należy mieć na uwadze jest fakt, by znaleźć odpowiednią agencję, która godna jest zaufania i na jaką warto postawić. Tak bowiem, jak każda inna firma, tak również i w tej branży, jedna będzie lepsza, inna gorsza, a zadaniem przyszłego pracownika danej firmy zatrudnionego przez agencję, jest współpraca z tym najlepszym. Czym więc powinna się ona charakteryzować? Oczywiście najważniejsze jest to, aby była ona rzetelna i uczciwa, miała ugruntowaną pozycję na rynku, duże doświadczenie i stosowne kwalifikacje. Współpracując z nią, trzeba mieć pewność, że jest to najlepszy wybór na rynku. Oczywiście nie można zapomnieć i o kwestiach formalnych, a więc o tym, że znajduje się ona w Rejestrze Agencji Zatrudnienia. Ma to również ogromne znaczenie dla całości sprawy. 

Czy warto jest więc korzystać z agencji pracy tymczasowej? Jak najbardziej tak i to zarówno, jeśli jest się pracownikiem i szuka się pracy, jak również i pracodawcą, który poszukuje rzetelnych pracowników. 

APS PROFIT POLSKA SP. Z O.O.

ul. Emilii Plater 14B/U1, 71-635 Szczecin
tel. +48 91 462 43 12, fax +48 91 462 40 71

FAQ – pytania i odpowiedzi

Do zatrudnienia na terenie Polski obywateli z UE niezbędne jest udzielone mu zezwolenie na pobyt (przy pobycie stałym) oraz na podjęcie zatrudnienia. Następnie należy podpisać umowę, przetłumaczoną na język kandydata, zgłosić tę osobę do ZUSu, zameldować ją i znaleźć lekarza rodzinnego. Dzięki współpracy z APS Profit, załatwienie i dopilnowanie wszelkich formalności leży po stronie agencji.

APS Profit to agencja zatrudnienia, pozyskująca pracowników zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Oferujemy leasing pracowników, jednorazowe rekrutacje, usługi outsourcingowe i kadrowo - płacowe. Trafiają do nas osoby poszukujące pracy oraz przedsiębiorstwa potrzebujące dodatkowej siły roboczej lub pomocy w znalezieniu odpowiednich pracobiorców.

W przypadku Ukraińców, łączy nas bliskość kulturowa i językowa. Osoby te mają dużo chęci i motywacji do pracy, gdyż przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych. Formalności nie są bardziej skomplikowane, niż w przypadku przyjmowania do pracy rodaków, a dzięki temu, iż są to pracownicy tymczasowi, ilość zatrudnianych osób można dopasować do potrzeby chwili.

Leasing pracowniczy polega na “wynajmie” siły roboczej, którą zatrudnia agencja. Pracownik zostaje oddelegowany do podmiotu, który jest nazywany pracodawcą - użytkownikiem, zgodnie z ustawą o pracy tymczasowej. Pozwala to na efektywne zarządzanie kadrą w przedsiębiorstwie, w ten sposób racjonalizuje się koszty związane z zatrudnieniem. W przypadku sezonowości branży, można elastycznie dopasować zasoby ludzkie do aktualnych potrzeb. Jest to także pomoc dla firm, w których następuje duża rotacja personelu. Obowiązki wynikające z Kodeksu Pracy i cała administracja kadrowo - płacowa spoczywa na podmiocie wynajmującym.

Wystarczy zgłosić się do nas, przedstawiając swoje zapotrzebowanie i wymagania. Dobierzemy odpowiednich pracowników z wymaganymi kwalifikacjami, na okres, jakim są Państwo zainteresowani. Dbamy o wszystkie szczegóły, aby każda ze stron była zadowolona i usatysfakcjonowana.

Oprócz oczywistych kwestii, jak prawo do wynagrodzenia i traktowania na równi z innymi, pracownik tymczasowy za każdy miesiąc przepracowany u jednego pracodawcy - użytkownika ma prawo do dwóch dni urlopu wypoczynkowego. Jeśli nie zostanie on wykorzystany, agencja jest zobowiązana do wypłaty należnego ekwiwalentu pieniężnego. Ponadto, ma także prawo do dochodzenia odszkodowań i korzystania ze wszystkich urządzeń socjalnych.

Outsourcing płacowy to zlecenie zewnętrznej firmie całej lub częściowej obsługi płacowej i kadrowej w firmie. Odciąża to pracowników przedsiębiorstwa, redukuje koszty związane z utrzymaniem osobnego działu i nie wymaga przeprowadzania rekrutacji do niego.

Oferta pracowników tymczasowych kierowana jest głównie do firm, które obejmuje sezonowość i nie mają potrzeby zatrudniać pełnej kadry przez cały rok. Również w sytuacjach, gdzie jest duża rotacja pracowników bądź gdy potrzeba ludzi z konkretnymi kwalifikacjami tylko przez pewien czas. Każde przedsiębiorstwo może podjąć się takiego zatrudnienia, służy to obniżeniu kosztów i formalności związanych z zatrudnianiem.

Do każdej rekrutacji podchodzimy skrupulatnie i z pełnym zaangażowaniem. Kierujemy się wymaganiami i oczekiwaniami przyszłego pracodawcy, szukamy osób doświadczonych i z odpowiednimi kwalifikacjami.

 

Nie, mamy również ogłoszenia dla osób poszukujących prac umysłowych, np. w biurze w dziale kadr. Warto się z nami skontaktować nawet, gdy w danej chwili na stronie internetowej nie ma umieszczonych takich ogłoszeń - przekażemy wszystkie posiadane informacje.