Aktualności

Co otrzymujesz współpracując z agencją pracy?

01/12/2022

Co otrzymujesz współpracując z agencją pracy? Zatrudnienie poprzez agencję pracy może pomóc w zdobyciu doświadczenia zawodowego w wielu różnych dziedzinach. Dzięki temu rozwijasz nowe umiejętności i masz szansę na znalezienie pracy, która naprawdę Ci się spodoba. Profesjonalna agencja zrekrutuje doskonałych kandydatów na wolne stanowiska, wykona weryfikację, zorganizuje i przeprowadzi rozmowy kwalifikacyjne oraz wyliczy płace i przygotuje dokumenty dla wszystkich pracowników.Takie zadania wypełnia agencja pracy Aps Profit która rekrutuje specjalistów, menadżerów a także kadrę zarządzającą. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą możesz skorzystać z leasingu pracowników, usług outsourcingowych, kadrowo płacowych. Jeśli poszukujesz zatrudnienia agencja pomoże w znalezieniu rzetelnych pracodawców. W obydwu przypadkach dotyczy to zatrudnienia pracowników z Polski oraz obcokrajowców.    

Czym jest agencja pracy?

Agencja pracy to firma, która zawiera umowy z pracodawcami, aby pomóc kandydatom w znalezieniu pracy tymczasowej. Pracodawcy mogą korzystać z agencji pracy w celu obsadzenia wakatów, w tym na stanowiska sezonowe lub w niepełnym wymiarze godzin, a pracownicy otrzymują świadczenia i płace za pośrednictwem agencji. Prace tymczasowe mogą trwać od kilku dni do miesięcy, w zależności od tego, jak długo firma potrzebuje dodatkowych pracowników. Czasami tymczasowa praca może przekształcić się w pełnoetatowe stanowisko w danej firmie. Możesz mieć wiele różnych powodów, aby szukać pracy w niepełnym wymiarze godzin, od wypełniania luk w CV po przeglądanie pracy przed jej podjęciem. Agencja pracy Aps Profit, łączy przedsiębiorców z pracownikami do pracy tymczasowej lub stałej.

Co otrzymujesz współpracując z agencją pracy?

Oto niektóre korzyści płynące ze współpracy z agencją pracy dla pracownika:

Elastyczność

Jako pracownik możesz korzystać z elastycznych możliwości zatrudnienia. Pomiędzy pracami tymczasowymi możesz umówić się z agencją pracy na wzięcie urlopu. Ponadto pracownicy często mają elastyczne godziny pracy i akceptowalny harmonogram.To może dać Ci dużo swobody w pracy. Jeżeli pochodzisz z krajów wschodniej części Europy i zostaniesz zatrudniony poprzez agencję pracy Aps Profit automatycznie zdobędziesz prawo do otrzymywania comiesięcznego wynagrodzenia a pracodawca będzie traktował Cię tak samo jak innych  pracowników. Za każdy przepracowany miesiąc uzyskujesz dwa dni urlopu wypoczynkowego, jeżeli ich nie wykorzystasz agencja pracy wypłaci pieniądze. Ponadto posiadasz prawo do dochodzenia swoich roszczeń jak odszkodowanie.

Nauka nowych umiejętności

Współpracując z agencją pracy otrzymujesz świetną okazję do poszerzenia praktycznego doświadczenia zawodowego które możesz uwzględnić w swoim CV. Może to pomóc w zapewnieniu stałego stanowiska w firmie, w której pracowałeś lub w nowej firmie w przyszłości. Na przykład, pracując jako tymczasowy menedżer mediów społecznościowych, możesz nauczyć się umiejętności komunikacji, marketingu i projektowania graficznego, które wykorzystasz w innych zawodach lub na pełnoetatowym stanowisku menedżera mediów społecznościowych.

Ponadto, ze względu na różnorodność tymczasowych prac, do których masz dostęp, jeśli jedno stanowisko nie wydaje Ci się odpowiednie, możesz mieć więcej zadowolenia na następnym stanowisku. Na przykład możesz pracować jako recepcjonista w jednym tygodniu, a w drugim jako sprzedawca, co pozwoli Ci uczyć się i ćwiczyć różne prace w krótkim czasie.

Co otrzymujesz współpracując z agencją pracy jako pracodawca?

Jeśli Twoja firma chce realizować jakiekolwiek zadania tymczasowe, takie jak praca sezonowa, pomoc przy projektach krótkoterminowych lub zastępstwo na urlopie macierzyńskim, agencja pracy Aps Profit jest idealną alternatywą. Współpraca jest również bardzo przydatna, jeśli musisz jak najszybciej powiększyć personel, a jest to możliwe, ponieważ skraca się proces rekrutacji.

Współpraca z agencją  zapewnia prostotę, jeśli alternatywą jest regularne zatrudnianie i zwalnianie pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin. Zamiast robić papierkową robotę we własnej firmie, możesz wynająć agencję pracy, która zajmie się tymi zadaniami administracyjnymi. Wynika to z faktu, że będzie ona zatrudniać pracowników i wypełniać obowiązki związane z ich stanowiskiem.

Z reguły łatwiej jest szybko znaleźć pracowników w agencji niż na własną rękę. Aps Profit dysponuje ogromną liczbą osób poddanych już wstępnej weryfikacji: przeglądanie życiorysów, przeprowadzanie wstępnych rozmów kwalifikacyjnych i inne metody selekcji, aby zaoszczędzić czas na tych podstawowych zadaniach rekrutacyjnych.

Częstym powodem współpracy z agencją pracy testowanie nowych pracowników, zanim zostaną zatrudnieni na pełny etat. Jeśli agencja przydzieli pracownika do pracy i uważasz, że ma on duży potencjał, możesz porozmawiać z jej przedstawicielem o zatrudnieniu pracownika dla Twojej firmy.

Agencja pracy posiada rezerwę pracowników, którzy przyjeżdżają do agencji w poszukiwaniu pracy w tym z Ukrainy, Mołdawii, Gruzji, Armenii, Wietnamu. Pracownicy agencji pomagają w uzyskaniu niezbędnych zezwoleń, w tym pozwoleń na pracę. Pracodawca, który potrzebuje pracowników tymczasowych, zawiera umowę z agencją. Umowa wskazuje stawkę wynagrodzenia za godzinę pracy i inne szczegóły. Pracodawcy korzystający z usług agencji zatrudnienia otrzymują wiele benefitów. Znacznie zmniejszają czas i wysiłek wymagany do weryfikacji i rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami do pracy.

APS PROFIT POLSKA SP. Z O.O.

ul. Emilii Plater 14B/U1, 71-635 Szczecin
tel. +48 91 462 43 12, fax +48 91 462 40 71

FAQ – pytania i odpowiedzi

Do zatrudnienia na terenie Polski obywateli z UE niezbędne jest udzielone mu zezwolenie na pobyt (przy pobycie stałym) oraz na podjęcie zatrudnienia. Następnie należy podpisać umowę, przetłumaczoną na język kandydata, zgłosić tę osobę do ZUSu, zameldować ją i znaleźć lekarza rodzinnego. Dzięki współpracy z APS Profit, załatwienie i dopilnowanie wszelkich formalności leży po stronie agencji.

APS Profit to agencja zatrudnienia, pozyskująca pracowników zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Oferujemy leasing pracowników, jednorazowe rekrutacje, usługi outsourcingowe i kadrowo - płacowe. Trafiają do nas osoby poszukujące pracy oraz przedsiębiorstwa potrzebujące dodatkowej siły roboczej lub pomocy w znalezieniu odpowiednich pracobiorców.

W przypadku Ukraińców, łączy nas bliskość kulturowa i językowa. Osoby te mają dużo chęci i motywacji do pracy, gdyż przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych. Formalności nie są bardziej skomplikowane, niż w przypadku przyjmowania do pracy rodaków, a dzięki temu, iż są to pracownicy tymczasowi, ilość zatrudnianych osób można dopasować do potrzeby chwili.

Leasing pracowniczy polega na “wynajmie” siły roboczej, którą zatrudnia agencja. Pracownik zostaje oddelegowany do podmiotu, który jest nazywany pracodawcą - użytkownikiem, zgodnie z ustawą o pracy tymczasowej. Pozwala to na efektywne zarządzanie kadrą w przedsiębiorstwie, w ten sposób racjonalizuje się koszty związane z zatrudnieniem. W przypadku sezonowości branży, można elastycznie dopasować zasoby ludzkie do aktualnych potrzeb. Jest to także pomoc dla firm, w których następuje duża rotacja personelu. Obowiązki wynikające z Kodeksu Pracy i cała administracja kadrowo - płacowa spoczywa na podmiocie wynajmującym.

Wystarczy zgłosić się do nas, przedstawiając swoje zapotrzebowanie i wymagania. Dobierzemy odpowiednich pracowników z wymaganymi kwalifikacjami, na okres, jakim są Państwo zainteresowani. Dbamy o wszystkie szczegóły, aby każda ze stron była zadowolona i usatysfakcjonowana.

Oprócz oczywistych kwestii, jak prawo do wynagrodzenia i traktowania na równi z innymi, pracownik tymczasowy za każdy miesiąc przepracowany u jednego pracodawcy - użytkownika ma prawo do dwóch dni urlopu wypoczynkowego. Jeśli nie zostanie on wykorzystany, agencja jest zobowiązana do wypłaty należnego ekwiwalentu pieniężnego. Ponadto, ma także prawo do dochodzenia odszkodowań i korzystania ze wszystkich urządzeń socjalnych.

Outsourcing płacowy to zlecenie zewnętrznej firmie całej lub częściowej obsługi płacowej i kadrowej w firmie. Odciąża to pracowników przedsiębiorstwa, redukuje koszty związane z utrzymaniem osobnego działu i nie wymaga przeprowadzania rekrutacji do niego.

Oferta pracowników tymczasowych kierowana jest głównie do firm, które obejmuje sezonowość i nie mają potrzeby zatrudniać pełnej kadry przez cały rok. Również w sytuacjach, gdzie jest duża rotacja pracowników bądź gdy potrzeba ludzi z konkretnymi kwalifikacjami tylko przez pewien czas. Każde przedsiębiorstwo może podjąć się takiego zatrudnienia, służy to obniżeniu kosztów i formalności związanych z zatrudnianiem.

Do każdej rekrutacji podchodzimy skrupulatnie i z pełnym zaangażowaniem. Kierujemy się wymaganiami i oczekiwaniami przyszłego pracodawcy, szukamy osób doświadczonych i z odpowiednimi kwalifikacjami.

 

Nie, mamy również ogłoszenia dla osób poszukujących prac umysłowych, np. w biurze w dziale kadr. Warto się z nami skontaktować nawet, gdy w danej chwili na stronie internetowej nie ma umieszczonych takich ogłoszeń - przekażemy wszystkie posiadane informacje.